Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 02 marzec 2016 13:56

Ogrzewanie domu gazem płynnym - jakie są zalety takiego rozwiązania?

Ogrzewanie domu gazem płynnym LPG (Liquified Petroleum Gas), czyli płynnym gazem naftowym, jest wygodne, ekologiczne i bardziej ekonomiczne niż np. ogrzewanie elektryczne. Sprawdzi się doskonale w miejscach, w których dostęp do gazu ziemnego jest utrudniony.

1. Komfort użytkowania

Ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym umożliwia komfortowe zarządzenie temperaturą w ciągu dnia i w nocy. Przez co najmniej kilka miesięcy nie trzeba martwić się o dostawę paliwa. Instalacja gazowa zapewni nie tylko optymalną temperaturę w pomieszczeniu, lecz dostarczy także ciepłą wodę czy gaz do gotowania. Rozwinięta sieć dystrybucji umożliwia dostęp do gazu płynnego na terenie całego kraju i za granicą. Zbiorniki podziemne są prawie niewidoczne, dzięki czemu nie zajmują miejsca na powierzchni i nie psują walorów estetycznych posesji.

2. Ekologiczne rozwiązanie

Gaz płynny LPG jest zdecydowanie mniej toksyczny dla środowiska niż inne paliwa – przy jego spalaniu nie powstają związki siarki i ołowiu. W porównaniu z olejem opałowym czy benzyną, niższa jest również emisja związków azotu. LPG nie zanieczyszcza gleby ani wód podziemnych.
Dzięki temu, że jego współczynnik ocieplania globalnego równy jest zeru, gazu płynnego nie zalicza się do gazów cieplarnianych.

3. Wysoka wartość opałowa

Propan-butan to paliwo tanie, a jednocześnie posiadające wysoką wartość opałową - ilość ciepła otrzymaną w wyniku spalenia jednego kilograma paliwa. Górna wartość jest znacznie wyższa niż w przypadku drewna czy węgla – wynosi 46,34 MJ/kg.

4. Bezpieczeństwo

Paliwo przechowywane jest poza domem, dzięki czemu jest to źródło bezpiecznego ogrzewania. Zbiornik z gazem jest regularnie kontrolowany, nie ma więc ryzyka pojawienia się nieprawidłowości w działaniu instalacji.Ogrzewanie gazem płynnym sprawdzi się także jako awaryjne źródło ciepła, np. na wypadek braku prądu. Aby korzystać z dobrodziejstw LPG, nie trzeba kupować zbiornika – szanujące się firmy oferują dzierżawę instalacji.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatOgrzewanie domu gazem płynnym - jakie są zalety takiego rozwiązania?