Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 11 marzec 2016 12:00

PROGRAM PIT 2015/2016

PROGRAM PIT 2015/2016, czyli jak szybko i sprawnie rozliczyć formularz PIT.

PROGRAM PIT 2015/2106. Co trzeba na jego temat wiedzieć? Czy takie rozliczanie formularzy PIT jest bezpieczne i łatwe? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

 

Program PIT 2015/2016 to jedna z trzech możliwości rozliczania formularzy PIT za pomocą Internetu. Pozostałe dwie to Interaktywne Druki PIT w systemie e-deklaraje oraz uzupełnianie formularzy online (nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania na komputerze).

 

Tak, jak przez ostatnie lata można zaobserwować rosnące zainteresowanie konsumentów dokonywaniem zakupów przez Internet, tak z roku na rok coraz więcej podatników decyduje się na wypełnienie i wysłanie PIT przez Internet. Jest to z pewnością bezpieczny, szybki i bardzo wygodny sposób, pozwalający na wprowadzenie dowolnej ilości korekt w formularzu przy jego wypełnianiu, jak również na uniknięcie kolejek w Urzędach Skarbowych czy oszczędzenie czasu na dotarcie do placówek tym, którzy mieszkają w znacznej odległości od nich.

 

Co musimy wiedzieć o programie PIT 2015/2016?

 

            Program jest darmowy. Wielkość pliku, który musimy pobrać i zainstalować na naszym komputerze to mniej więcej 12 mb (dla niezorientowanych- jest to naprawdę niewiele, mniej więcej tyle, co jeden bardzo dobrej jakości plik muzyczny). Na rynku funkcjonuje wielu producentów oprogramowania, my polecamy program pit firmy Pitax, wydawany już od paru lat przez wrocławską firmę.

            Program służy do rozliczania formularzy: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 oraz PIT 38. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Dodatkowo dolicza wybrane przez nas ulgi podatkowe oraz poniesione przez nas koszty uzyskania dochodów. Według oficjalnych danych za pomocą Programu PIT rozliczyło się już około pięć milionów płatników w Polsce. W program wbudowano moduł PIT Asystent, który na każdym kroku szczegółowo podpowiada w jaki sposób prawidłowo wypełnić daną rubrykę i pole, objaśnia kolejne etapy wypełniania formularza, co znacznie skraca czas spędzony nad wypisywaniem go i praktycznie wyklucza możliwość popełnienia przez podatnika błędów.

 

Trzy etapy wypełniania formularza w programie PIT 2015/2016 to:

 

1. Wybór odpowiedniego formularza PIT.

2. Szybkie i bezproblemowe wypełnienie formularza z uwzględnieniem przysługujących ulg, możliwością odpisania 1% podatku na wybrany cel.

3. Wysłanie przez Internet wypełnionego formularza PIT do odpowiedniej placówki.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPROGRAM PIT 2015/2016