Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 14 marzec 2016 22:14

Turniej Charytatywny w Piłkę Siatkową „Gramy dla Mateusza”- podsumowanie.

4103, 72 złotych- tyle zebrano podczas  niedzielnego II Turnieju Charytatywnego w Piłce Siatkowej „Gramy dla Mateusza”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Mateusza Głuszka z Suchej Beskidzkiej. W lipcu 2015 r. Mateusz uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu lewą  rękę w okolicy barku. Suszanin obecnie żyje z renty, która wynosi 700 zł miesięcznie. 

            W sierpniu 2015 roku  złożył wniosek do PFRON o dofinansowanie na zakup protezy. Udało mu się spełnić wszystkie wymagania i uzyskał dofinansowanie w wysokości 26 tys. zł. Koszt całej protezy to 150 tys. zł. PFRON dał mu jednak 6 – miesięczny okres na rozliczenie się z dofinansowania, do końca maja 2016 roku. Jeśli w tym okresie Mateusz nie zakupi protezy, będzie musiał zwrócić całe dofinansowanie. Na następne nie będzie miał już szans.

 

Rodzina, znajomi i ludzie dobrej woli organizują zbiórki pieniężne, koncerty charytatywne (m.in. w ZS im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej), turnieje sportowe, aby zebrać brakującą kwotę.

Na hali sportowej w Zespole Szkół im. W.Goetla spotkało się dwanaście zespołów Dla Mateusza zagrali: „Gentelmani”, ULKS Lachowice, OSP Lachowice, ”Carmax Wadowice”, „Malta”. „Great Gamers”, „Fideltronic 1”, „Fideltronic 2”, Wilki Zawoja, „Tiger Time”,”Car Serwis Popielarczyk”, „Dziadki”. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Do finału trafiły zespoły ,które zajęły pierwsze miejsca w grupie: „Carmax Wadowice”, „Tiger Time” oraz „Great Gamers”.

Zwycięzcą turnieju została drużyna „Carmax Wadowice”, drugie miejsce zajęli „Great Gamers”, natomiast trzecie przypadło zespołowi „Tiger Time” z Bystrej. Otrzymali oni dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja turnieju (do 6 miejsca)

 

  1. „Carmax Wadowice”
  2. „Great Gamers”
  3. „Tiger Time”
  4. „Gentelmani”
  5. Wilki Zawoja
  6. ULKS Lachowice

W trakcie trwania turnieju czynna była „Kawiarenka”, w której można było kupić ciasto , kawę lub herbatę. Można było również zakupić piękne ozdoby wielkanocne, a dochód ze sprzedaży również zasilił konto Mateusza. Posiłek dla zawodników przygotowała Firma Tequila Event z Kukowa Zawodnikom oraz kibicom dziękujemy za udział w turnieju  oraz wsparcie finansowe dla Mateusza.

 

Turniej charytatywny nie miałby miejsca, gdyby  nie pomoc ludzi dobrego serca oraz instytucji  którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania :

- Pani Danucie Uznańskiej,

- Panu Piotrowi Grajnemu,

- Pani Klaudii Kaczor,

- Pani Marcie Waleszczyńskiej,

- Panu Sebastianowi Waleszczyńskiemu,

- Panu Piotrowi Talaga,

- Panu Mariuszowi Stanaszkowi,

- Kasi Sarlej, Beacie Mlak, Kasi Mlak, Marcie Grajny, Karolinie Uznańskiej Tomkowi Szklarczykowi,

- Panu Wojciechowi Pająkowi z F.U.ELMO,

- Suskiemu Stowarzyszeniu „Samopomoc” ,

- Kompleksowi weselnemu Tequila Event z Kukowa.

- OSP Lachowice,

- Centrum Artykułow Dekoracyjnych z Suchej Beskidzkiej,

- Starostwu Powiatowemu,

- Dyrekcji, nauczycielom z ZS im.W.Goetla.

 

Kto nie był na turnieju, a chce pomóc Mateuszowi, może to zrobić wpłacając pieniądze na konto: Caritas  http://pomagam.caritas.pl/mateusz-potrzebuje-reki/

 

Fundacja NOWY PĘD

Nr konta: 73 1240 4878 1111 0010 6561 8276

z dopiskiem: Dla Mateusza.

Serdecznie prosimy o wsparcie Mateusza. Nawet najmniejsze jednorazowe kwoty są olbrzymią pomocą.

 

                                                                                                                                           Jola Żmija (organizator)

 

 Więcej zdjęć na naszym profilu facebook>>

 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatTurniej Charytatywny w Piłkę Siatkową „Gramy dla Mateusza”- podsumowanie.