Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 21 marzec 2016 07:26

Wojewoda chce poprawić bezpieczeństwo

Minister zatwierdził kolejne zadania w ramach Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (PLMN). Będą realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w 2016 roku. 

 

Wojewoda małopolski   Piotr Ćwik przypomniał priorytety Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Minister Andrzej Adamczyk niejednokrotnie bowiem miał podkreślać, że zależy mu na „utrzymaniu we właściwym stanie technicznym już istniejącej sieci, a w szczególności na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w tym tych niechronionych”. Dlatego w  2016 roku zaplanowano w Małopolsce łącznie 448 zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zostanie na nie przeznaczone 600 mln złotych. Jeśli dodamy do rachunku m.in. Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, otrzymamy kwotę 1742 mln zł, z której zostanie zrealizowanych ponad 1300 zadań drogowych. 

Ile z tego przypadnie na powiat suski. Okazuje się, że pewny do realizacji jest tylko jeden projekt. Jak informują nas współpracownicy wojewody małopolskiego w ramach projektów gminnych, Gmina Stryszawa złożyła wniosek na rozbudowę drogi  w Krzeszowie  oraz remont drogi w Krzeszowie. 

Powiat  złożył wniosek na remont i rozbudowę  drogi  Barwałd - Stryszów - Zembrzyce w miejscowości Zembrzyce i Marcówka wraz z budową sieci napowietrzno / kablowej oświetlenia ulicznego. Ten projekt jednak znajduje się na liście zadań rezerwowych.

Na liście rezerwowej znalazły się  projekty gmin: Sucha Beskidzka (przebudowa dróg gminnych w Suchej Beskidzkiej ul. Armii Krajowej), Maków Podhalański (remont dróg gminnych: ul. Mickiewicza i ul. Żeromskiego) oraz miasto Jordanów (remont ul. Batalionów Chłopskich)

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWojewoda chce poprawić bezpieczeństwo