Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 23 marzec 2016 13:01

Niepełnosprawni mają swoją Radę

Pięć osób zostało powołanych do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. W poniedziałek otrzymali akty powołania z rąk starosty suskiego.

Rada jest organem opiniodawczo – doradczym starosty składającym się z pięciu przedstawicieli, zgłaszanych przez działające na terenie powiatu suskiego organizacje pozarządowe, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego. Obecną radę tworzą: Barbara Sutor (reprezentująca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jordanowie), Małgorzata Sitarz (reprezentująca Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zawoi), Agnieszka Świstek (reprezentująca Powiatowy Urząd Pracy w Suchej Beskidzkiej), Agata Kłapyta (reprezentująca gminę Stryszawa) i Władysława Młynarczyk (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej)

Do jej zadań należy w szczególności: opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych.

Gratulacje i życzenia  nowo wybranym złożyli również wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej Krzysztof Cieżak.

zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNiepełnosprawni mają swoją Radę