Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 31 marzec 2016 20:16

Zawody przyszłości

Twoja obecna praca nie przynosi oczekiwanych rezultatów finansowych? A może stoisz właśnie przed wyborem drogi życiowej i zastanawiasz się, na jaki zawód warto się zdecydować? Poznaj top 3 zawodów przyszłości.

Mogłoby się wydawać, że osoby młode – kończące właśnie szkołę średnią lub będące uczniami szkół wyższych – nie zastanawiają się zbytnio nad własną przyszłością. Nic bardziej mylnego. Obecnie bowiem już nawet uczniowie szkół średnich poważnie rozważają wybór drogi zawodowej. Niemniej jednak trendy obowiązujące na rynku pracy są również tematem, który powinien zostać zgłębiony przez osoby rozważające możliwość przebranżowienia. Na jaki wobec tego zawód warto się zdecydować, aby w przyszłości nie martwić się o zatrudnienie?

Potęga branży IT

Działanie zdecydowanej większości przedsiębiorstw jest oparte na skomputeryzowanych bazach danych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok ma miejsce coraz prężniejszy rozwój branży IT. Co jednak najistotniejsze to fakt, iż – według prognoz analityków – szanse na zahamowanie wspomnianego procesu rozwoju są raczej znikome. Kto wobec tego nie będzie musiał martwić się o zatrudnienie jeszcze przez długie lata? Przede wszystkich programiści, informatycy, graficy, testerzy oprogramowania oraz oczywiście web masterzy.

Biotechnologia górą!

Zaledwie kilkanaście lat temu badania genetyczne kojarzone były przez większość osób z… opowieściami science fiction, czyli po prostu fantastyką naukową. Obecnie to, co dawniej stanowiło wyłącznie wytwór wyobraźni, stało się rzeczywistością. Potężny rozwój biotechnologii sprawił, że dziś jednymi z najbardziej pożądanych ekspertów są absolwenci kierunków takich jak matematyka, chemia, biologia oraz inżynieria. Dobrze płatna praca znajdzie się więc dla specjalistów od procesów modyfikacji genetycznych czy biosyntezy. To właśnie oni bez większego problemu znajdą zatrudnienie w licznych firmach farmaceutycznych, medycznych oraz zakładach spożywczych i kosmetycznych.

Na problemy? Tylko psycholog

Szacunkowo problem zdrad dotyka ponad 40% polskich małżeństw; do zdrady przyznaje się bowiem około 50% mężczyzn i 30% kobiet. Z kolei z problemem depresji zmaga się 1,5 mln naszych rodaków, zaś na nerwicę cierpi ok. 15% populacji. Nic więc dziwnego, że to właśnie psycholog jest specjalizacją, zajmującą jedno z czołowych miejsc na liście zawodów przyszłości. Brak zajęcia nie grozi również terapeutom; zwłaszcza tym, prowadzącym terapie rodzinne oraz terapie dla par. Jeśli więc nie brakuje ci empatii, potrafisz słuchać i chcesz profesjonalnie pomagać osobom zmagającym się z problemami natury psychicznej, to poważnie zastanów się nad zatrudnieniem we wspomnianym sektorze.

asdasdasdasdas