Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 12 kwiecień 2016 09:32

Nieprędko pojedziemy rowerem wzdłuż Skawy

Napisał

Trasa VeloSkawa ma powstać dopiero po 2017 roku. Pobiegną m.in. po dawnych torach.

Na zlecenie Województwa Małopolskiego opracowano koncepcję budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w Małopolsce. W ramach tej koncepcji zaplanowano trasę rowerową pn. VeloSkawa o długości 107 kilometrów prowadzoną doliną rzeki Skawy, nieeksploatowanymi liniami kolejowymi, drogami lokalnymi od Suchej Beskidzkiej na południu do granicy województwa śląskiego na północy. 

Na papierze wygląda to całkiem nieźle, problem tylko w tym, że w rzeczywistości zaistnieje dopiero za kilka lat. 

- Ze względu na skomplikowaną procedurę związaną z przejęciem gruntów od PKP oraz koordynację z inwestycjami związanymi z budową zbiornika w Świnnej Porębie, trasa VeloSkawa nie jest planowana do realizacji z latach 2016- 2017 – poinformował Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego.

Warto wspomnieć, że na terenie Małopolski obecnie realizowane są trzy docinki tras rowerowych - wiślana trasa rowerowa od Brzeszcz do Skawiny; od gminu Drwina do gminy Szczucin; oraz VeloDunajec od Wierzchosławic do Biskupic Radłowskich. 

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNieprędko pojedziemy rowerem wzdłuż Skawy