Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 12 kwiecień 2016 18:48

Strażacy z OSP upamiętnią ogniem 1050 rocznicę Chrztu Polski

Napisał

Druhowie w całym kraju odpalą w czwartkowy wieczór watry! Związek Podhalan i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają wszystkie jednostki do upamiętnienia rocznicy chrztu Polski w nietypowy sposób.

 

Co prawda strażacy na co dzień ogień gaszą, ale teraz zostali wezwani do jego zapalenia – w postaci ogniska, wzorem góralskich watr. Te zapłoną w całym kraju stopniowo od Giewontu aż po Hel. - Inicjatywa ma na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków – czytamy w odezwie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie. 

Instrukcja postępowania w sprawie rozpalenia ognisk w ramach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski

1. Zwracamy się do Członków Związku Podhalan oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce z prośbą o rozpalenie ognisk – symboli jedności narodowej oraz obecności Ducha Świętego w dniu 14 kwietnia 2016r.

2. Ogniska rozpalamy zgodnie z mapką pokazującą czas rozpalenia ogniska w danym sektorze czasowym. Ogniska rozpalamy w dowolnie wybranych miejscach na terenie działania jednostki zgodnie z przepisami bhp i ppoż.

3. Uczestników przedsięwzięcia prosimy o wykonanie fotografii rozpalonego ogniska z uwidocznionymi uczestnikami, podaniem nazwy OSP ( wskazaniem gminy, powiatu, województwa) oraz miejsca rozpalenia ogniska, na adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Od momentu wykonania zdjęcia rozpalone ognisko staje się lokalnym wydarzeniem, które będzie mogło być prowadzone zgodnie z odrębnymi potrzebami organizatorów.

4. Za bezpieczeństwo otwartego ognia odpowiada Oddział ZP lub właściwa OSP rozpalająca ognisko.

5. Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować do Koordynatora Piotra Gąsienicy tel. 534194404; mail.:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Oraz Teresy Tiszbierek tel. 601 918 015; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatStrażacy z OSP upamiętnią ogniem 1050 rocznicę Chrztu Polski