Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 15 kwiecień 2016 12:11

Finał BRD w powiecie suskim rozstrzygnięty.

Napisał

14 kwietnia 2016 r. w powiecie suskim zakończono eliminacje do turnieju wojewódzkiego "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"(BRD).Gospodarzami tegorocznego Finału był Zespół Szkół w Grzechyni.

Głównym organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej przy udziale samorządów miejsko-wiejskich i Starostwa.

Finał BRD zaszczycili swoją obecnością: W-ce Starosta Suski Zbigniew Hutniczak, przedstawiciele samorządów; Burmistrz Miasta i Gminy Maków Podhalański Paweł Sala, Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski, Wójt Gminy Bystra-Sidzina Stanisław Tempka, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Elżbieta Kowalczyk, Z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł.bryg. Tomasz Marek, a w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej asp.sztab. Paweł Siwiec.

Każda gmina powiatu suskiego reprezentowana była przez dwie drużyny: szkoły podstawowej /czteroosobowe drużyny ( 2 dziewczyny i 2 chłopców), w punktacji suma łączna lokat czterech zawodników stanowi wynik całej drużyny/ i gimnazjum /trzyosobowe drużyny/.

Turniej składał się z trzech etapów:

*         test ze znajomości przepisów ruchu drogowego (każdy uczestnik)

dla szkół podstawowych = dwa testy - pierwszy składa się z 25 pytań obejmujący zagadnienia dot. zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, drugi obejmuje 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

dla gimnazjum = test składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, a drugi obejmujący 10 pytań z tzw. skrzyżowań.

Testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego przeprowadzali przedstawiciele Policji wraz z Panią Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach .

*         pokonywania sprawnościowego toru przeszkód na rowerze (każdy uczestnik)

Uczestnicy w trakcie toru przeszkód na rowerze musieli się zmagać z takimi przeszkodami jak:

slalom z ograniczeniem, bramka wisząca, tarka, rynna, slalom kółkowy - żmijka, równoważnia, zatrzymanie w miejscu. Nowością była przeszkoda, która pokazała umiejętność nawracania, którą tworzył kwadrat o wymiarach 2,20m.

Sędziami w tej konkurencji byli policjanci z KPP w Suchej Beskidzkiej.

*         I pomoc przedmedyczna - zadanie praktyczne dla całej drużyny.

konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej polega na wykonaniu przez cała drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego. Wszystkie drużyny startujące w danym etapie wykonują jednakowe zadania.

Scenki z pomocy przedmedycznej oceniali ratownicy medyczni: Katarzyna Kuśnierz i Przemysław Fluder z Grupy Medycznej Fast&Med, którzy nagrodzili również drużyny, które w tej konkurencji były najlepsze, a mianowicie;

zawodników ze Szkoły Podstawowej w Kojszówce i Gimnazjum w Sidzinie.

 

Wśród drużyn szkół podstawowych zwycięstwo odnieśli uczniowie;

miejsce I:              Szkoła Podstawowa w Jachówce

miejsce II              Szkoła Podstawowa w Sidzinie

miejsce III:   Szkoła Podstawowa w Krzeszowie

 

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ze szkół podstawowych okazał się Eryk Strączek ze Szkoły Podstawowej w Jachówce 

Zwycięskie drużyny wśród uczniów z klas gimnazjalnych to:

 

miejsce I                Gimnazjum w Sidzinie

miejsce II              Gimnazjum w Krzeszowie

miejsce III             Gimnazjum w Jordanowie

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem z gimnazjów okazał się Jakub Kołodziejczyk z Gimnazjum w Jordanowie.

 

Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat suski na wojewódzkim turnieju BRD.

Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Wszyscy uczestnicy turnieju BRD otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego turnieju.

Hala ZS w Grzechynia była w dniu dzisiejszym była areną finału powiatowego Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Mistrzowie...

Opublikowany przez Sucha24.pl na 14 kwietnia 2016
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatFinał BRD w powiecie suskim rozstrzygnięty.