Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 kwiecień 2016 08:07

Meble biurowe w domu? Pomagamy urządzić gabinet krok po kroku

Napisał

Co raz popularniejsza staje się praca w domu. Czasami decydujemy się na prace zdalną innym razem sami otwieramy działalność gospodarczą. W obydwu przypadkach potrzebujemy miejsca w domu które będzie nam służyć do pracy. Radzimy jak urządzić domowe biuro.

Ustawienie biurka

Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie biurka. Po pierwsze powinno ono znajdować się w ustronnym miejscu. Jeżeli posiadamy dodatkowy pokój który możemy przekształcić w biuro – to świetnie. Grzej jeżeli brakuje nam przestrzeni, wtedy trzeba dobrze przemyśleć gdzie takie miejsce wygospodarować. Najlepiej żeby nie znajdowało się w pokoju dziennym lub jego pobliżu. Zazwyczaj jest to dość gwarne miejsce w domu i ciężko się w nim skupić. Niestety sypialnia również nie jest najlepszym pomieszczeniem do organizacji biura. Widok łóżka może nas rozleniwiać i demotywować do pracy.

Biurko najlepiej jeśli będzie ustawione przodem do drzwi i bokiem lub również przodem do okna. Jest to ważne, ponieważ na ekranie monitora nie powinno odbijać się światło. Niestety w przypadku organizacji domowego biura nie ma miejsca na kompromisy. Aranżując prowizoryczne miejsce pracy, tak na prawdę mocno ją sobie utrudniamy.

Pamiętaj o porządku

Nic tak nie denerwuje jak bałagan na biurku. Blat powinien być praktycznie pusty, znajdować się na nim powinny tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. W taki sposób unikniemy rozgardiaszu i starty zbędnych papierów. Dodatkowo zbyt duży natłok przedmiotów może ograniczać i krepować nasze ruchy. Zmniejsza to drastycznie komfort pracy. Duże segregatory i inne ciężkie pojemniki na dokumenty warto przechowywać na specjalnie do tego przystosowanych meblach biurowych.

Ergonomiczne meble biurowe

Bardzo ważnym elementem każdego biura, także domowego, jest fotel biurowy. Zapomnij o pracy na krześle z jadalni lub składanym stołku. Praca siedząca wymaga specjalnego fotela. Gdy kładziesz ręce na biurku, zgięcie w łokciu powinno tworzyć kąt 90 stopni. Również pod kątem prosty powinny układać się nasze kolana i stopy. Jeżeli tak będzie wyglądać Twoja sylwetka w trakcie pracy, to oznacza, że wysokość biurka i fotela jest odpowiednio uregulowana.

Nie zapomnij o oświetleniu

Od dziecka wszyscy uczymy się o tym jak ważne jest oświetlenie w trakcie nauki, pracy czy po prostu czytania. W dorosłym życiu jednak często zapominamy o tym bardzo ważnym szczególe. Pracując w domu nie możemy „wspomagać” się lampą sufitowa lub lampka nocną. Potrzebna jest solidna, profesjonalna lampa biurowa, nie przekraczająca mocy 80W. Jej głowica powinna być ruchoma, tak aby możliwe było jej ustawienie w odległości ok 35-50 cm od blatu. Od osoby pracującej dystans powinien wypościć 70 cm. Taka pozycja lampki zdecydowanie ułatwi nam pracę, nie będzie przemęczać wzroku oraz poprawi widoczność.

Czy potrzebne są profesjonalne meble biurowe w domu?

Często urządzając biuro w domu wydaje nam się, że wystarczą nam zwykłe skręcane regały, lub meble które już posiadamy. Niestety musimy liczyć się z tym, że domowe biuro wymaga odpowiedniego wyposażenia. Meble powinny być solidne, najlepiej wykonane z wysokiej jakości materiałów. Muszą one utrzymać ciężar wielu segregatorów, pudełek, dokumentów oraz sprzętów takich jak np. drukarka. Niestety popularne meble z sieciowych marketów często mają bardzo małe ograniczenia wagowe, a ich półki nie są dostosowane do wielkości segregatorów. Dlatego decydując się na zakup regałów warto kupić sprawdzone meble biurowe u zweryfikowanego dostawcy!

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatMeble biurowe w domu? Pomagamy urządzić gabinet krok po kroku