Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 kwiecień 2016 08:11

Będzie więcej inspektorów budowlanych

Napisał

Powiat suski odwiedził nowy wojewoda małopolski. Obiecał zwiększenie etatów w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

 O tym, jak zapracowani są suscy inspektorzy budowlani – a co za tym idzie, jak dużo powstaje na terenie powiatu nowych budynków – pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Przypomnijmy. Do połowy października 2015 roku do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej wpłynęło 425 zgłoszeń rozpoczęcia robót budowlanych oraz ponad 1200 zgłoszeń wraz z pozwoleniami na budowę.  Duża liczba prac wpływa na pracę inspektorów z suskiego PINB-u. W opisywanym okresie czasu dokonali oni niemal 450 kontroli.

Kontroli budowlanych zapewne nie będzie ubywać, ale inspektorom niebawem powinno pracować się skuteczniej - podczas wizyty Józefa Pilcha, wojewody małopolskiego w suskim starostwie, zadeklarował on zwiększenie  etatów w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBędzie więcej inspektorów budowlanych