Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 28 kwiecień 2016 11:28

Ponad sto tysięcy na remizy

Napisał

Po raz kolejny radni sejmiku wojewódzkiego  zadecydowali o przyznaniu pieniędzy w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016”. Środki trafią do czterech suskich strażnic.

W tegorocznej edycji do podziału było 2,6 mln zł. Ponad sto tysięcy złotych z tej póli trafi do druhów spod Babiej Góry. Sejmik dotacje przyznał   OSP Stryszawa - 27,6 tys. zł, OSP Sidzina - 37,8 tys. zł, OSP Skawica Centrum - 26,1 tys. zł oraz OSP Osielec - 26,1 tys. zł.

Jak podaje Biuro Prasowe UMWM, konkurs „Małopolskie Remizy” Województwo Małopolskiego ogłasza od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW), który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi,  czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Warto podkreślić, ze „Małopolskie Remizy” to autorski i unikatowy program w skali całego kraju. Od 2009 r. w ramach konkursu „Małopolskie Remizy” wyremontowano 657 małopolskich remiz strażackich za blisko 24 mln zł. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPonad sto tysięcy na remizy