Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 30 kwiecień 2016 14:44

Pierwszy casting „Zostań modelką!” już w najbliższą środę w Zembrzycach!

Napisał

Już w najbliższą środę 4 maja 2016r., dziewczyny i chłopacy z naszego powiatu staną przed wyjątkową szansą rozpoczęcia prawdziwej międzynarodowej kariery modelki/modela.

Casting organizuje Sebastian Wnęk ze Zembrzyc, prowadzący firmę fotograficzną Wnękofoty. Fotografią zajmuje się już od ponad pięciu lat, jego prace można obejrzeć na stronie http://wnekofoty.pl, od dłuższego czasu współpracuje również z Agencją Charme de la Mode z Warszawy jako scout.

„Niedawno postanowiłem uczynić z mojego dotychczasowego hobby – fotografii – sposób na życie i w tym celu rozpocząłem własną działalność gospodarczą. Już od jakiegoś czasu zajmowałem się poszukiwaniem w Internecie dziewczyn zainteresowanych pracą w modelingu. Jednak teraz, mając już własną firmę, otworzyły się przede mną nowe możliwości i dlatego postanowiłem zorganizować castingi „Zostań modelką!”, aby dać szansę również dziewczynom i chłopakom z naszych okolic, którzy wcześniej być może nawet nie myśleli o takiej ścieżce życiowej, albo nie mieli ku temu zbytnio możliwości. Nie jedna światowej sławy modelka pochodzi z niewielkich miejscowości. Może gdzieś w okolicy mieszka kolejna Anja Rubik?”

W trakcie castingu uczestniczki i uczestnicy zostaną ocenieni pod kątem możliwości sprawdzenia się w zawodzie modelki/modela, a najlepsze osoby zostaną zaprezentowane agencji Charme de la Mode. Wymagania są wysokie – wzrost minimum 174cm dla dziewcząt i 184cm dla chłopaków, szczupła sylwetka i fotogeniczna twarz. Jednak równie duże są możliwości, jakie mogą otworzyć się przed osobami spełniającymi wymagania!

„Kariera modelki może być naprawdę ciekawa i ekscytująca. Biorąc pod uwagę oczywiste jej zalety, takie jak udział w dużych sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych, pokazach modowych, znaczna część pracy odbywa się na kontraktach zagranicznych. Modelki otrzymują szansę spędzenia od miesiąca do trzech w najróżniejszych krajach na całym świecie, zaczynając od takich państw jak Włochy, Francja, Anglia, czy Stany Zjednoczone, po bardziej egzotyczne jak Chiny, Tajlandia, Turcja, czy Indie. W trakcie takich wyjazdów można zwiedzić świat, poznać obce kultury, podszlifować język angielski, czy poznać inne języki w miejscach, w których się przebywa, poznać ogrom interesujących osób, nawiązać znajomości i przyjaźnie z modelkami i modelami z całego świata, osobami związanymi z branżą mody, między innymi projektantami, fotografami, wizażystami, fryzjerami. W dodatku praktycznie wszystkie koszty pokrywa agencja, zatem przeszkodą w karierze nie powinna stanowić sytuacja finansowa osób zainteresowanych. A nawet więcej. Na takich kontraktach można dobrze zarobić. Kariera modela/modelki może być prawdziwą przepustką do nowego życia!”

Wszystkie osoby zainteresowane spróbowaniem swoich sił w świecie mody zapraszamy do pojawienia się w środę 4 maja o godzinie 17:00 w Zespole Szkół w Zembrzycach. Udział w castingu jest oczywiście bezpłatny i niezobowiązujący – jeśli nie jesteś pewien/pewna, czy to coś dla Ciebie przyjdź, porozmawiaj, a decyzję o dalszej ewentualnej współpracy podejmiesz później. Na casting należy przyjść w stroju podkreślającym sylwetkę, zabrać strój kąpielowy, a dziewczyny również szpilki i spinkę do włosów. Osoby niepełnoletnie powinny stawić się z rodzicem czy opiekunem prawnym, bądź posiadać pisemną zgodę podpisaną przez niego na udział w castingu (wzór zgody jak i regulamin castingu można znaleźć na stronie http://zostan-modelka.eu).

„W Polsce działa wiele agencji, jednak jedynie niewielka część z nich posiada niezbędne kontakty, by zapewnić dziewczynom jak największe możliwości. Na szczęście Charme de la Mode jest jedną z nich, dlatego chciałbym dać szansę dziewczynom i chłopakom z naszego regionu na spróbowanie czegoś nowego, być może zmianę swojego życia na lepsze? Tego typu agencje działają zwykle w dużych miastach, na przykład Charme de la Mode jest z Warszawy.  Osobiście bardzo dobrze wiem jak ciężko jest czasami nastoletniej osobie samodzielnie wyrwać się choćby do Krakowa, nie mówiąc o stolicy. Dzięki moim castingom będą mieć szansę rozpocząć swoją ścieżkę tutaj, gdzie na co dzień mieszkają, bez potrzeby kosztownego wyjazdu, wymagającego również poświęcenia co najmniej całego dnia przez rodzica. Będę mógł pośredniczyć pomiędzy modelem/modelką a agencją, samodzielnie wybrać osoby spełniające wymagania, udzielić wstępnej odpowiedzi po konsultacji z agencją już po castingu, bez potrzeby wyjazdu w ciemno, a jeśli agencja będzie zainteresowana daną osobą chętnie pomogę również w zorganizowaniu ostatecznego spotkania z jej przedstawicielem, czy nawet pojadę jako opiekun. Sam miałem szansę poznać wspaniałych ludzi, dzięki którym mogę się obecnie rozwijać w tym, co kocham – chcę więc również dać taką szansę innym!”

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPierwszy casting „Zostań modelką!” już w najbliższą środę w Zembrzycach!