Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 30 kwiecień 2016 21:41

Godnie reprezentowali powiat wśród elity

Napisał

Reprezentacja suskich szkół rywalizowała w Wieliczce w wojewódzkich eliminacjach konkursu pożarniczego. Z pytaniami mieli kłopot nawet najbardziej doświadczeni druhowie.

W Wieliczce odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat suski reprezentowało troje młodych ludzi – Jan Drobny, Katarzyna Gajewska oraz Michał Mglej. Co prawda żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansować do finału małopolskich eliminacji, ale i tak zaliczają się oni do grona najlepszych.

- W eliminacjach wojewódzkich startują najlepsi z najlepszych, elita – przyznał Stanisław Sady, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związków Zawodowych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego. - Pytania były na prawdę trudne - muszę bez bicie przyznać, że sam nie na wszystkie bym odpowiedział.

Konkurs konkursem, miejsca, miejscami – ale najważniejsze, to to, że dzięki takim turniejom po prostu jest bezpieczniej. Doświadczeni strażacy przyznają, że z zadowoleniem trzeba stwierdzić, iż młodzież garnie się do straży pożarnej, zdobywa coraz większą wiedzę, a co za tym idzie, wpływa to na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatGodnie reprezentowali powiat wśród elity