Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 maj 2016 08:35

Naprawa, Bieńkówka i Budzów „na rezerwie”

Władze Małopolski zadecydowały o przyznaniu dotacji do budowy infrastruktury sportowej w gminach.

Niestety, na głównej liście zabrakło obiektów z gmin powiatu suskiego. 
 
Ogółem ponad 16,6 mln zł wynosi limit środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, które przyznano Małopolsce. Dzięki tym środkom na listę zadań w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego  przyjęto 25 nowych zadań, a wśród nich budowę sal gimnastycznych, boisk czy stadionów.
 
Pod Babią Górą jednak niekoniecznie doczekamy się na takie inwestycje. Władze województwa co prawda zauważyły potrzeby miejscowych gmin, ale plany budowy boisk trafiły na listę rezerwową. Chodzi o budowę boiska do piłki nożnej w miejscowości Bieńkówka i Budzów oraz budowę krytej pływalni w Naprawie.
 
Inwestycje te będą mogły zostać zrealizowane z ministerialna dotacją, jeśli resort zwiększy limit dotacji lub inwestorzy innych projektów zrezygnują lub nie wykorzystają w danym roku całości lub części dofinansowania.
 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNaprawa, Bieńkówka i Budzów „na rezerwie”