Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 maj 2016 07:51

Pożyczki są drogie i trzeba oddać znacznie więcej niż się pożyczyło. Czyżby?

Napisał

Wokół pożyczek narosło wiele mitów, w efekcie czego nie wszyscy decydują się na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Część osób jest zdania, że firmy pożyczkowe nakładają bardzo wysokie opłaty dodatkowe, więc spłacając pożyczkę trzeba oddać znacznie więcej niż się pożyczyło. Jak jednak pokazuje rzeczywistość, wcale tak być nie musi.

Do tej pory pożyczki kojarzyły się z wysokimi odsetkami oraz opłatami dodatkowymi, które potrafiły wpędzić w spiralę zadłużenia. Obecnie pożyczki są dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu?

Pożyczki tańsze po 11 marca 2016

11 marca 2016 roku weszło w życie nowe prawo, które reguluje działalność firm pożyczkowych. Zgodnie z nowymi przepisami, zarówno banki, firmy pożyczkowe, jak i SKOK-i nie będą mogły nałożyć dodatkowych opłat większych niż wynika to z ustalonego limitu. Przed wejściem w życie nowej regulacji, limitowane były wyłącznie odsetki, więc niektóre instytucje pożyczkowe nakładały "lichwiarskie" prowizje i na nich zarabiały.

Obecnie, poza odsetkami (10% w skali roku) pożyczkodawca będzie mógł pobrać prowizję wynoszącą maksymalnie 25% kwoty pożyczki plus 30% kwoty pożyczki w skali roku. W praktyce będzie oznaczać, że to np. zaciągnięcie zobowiązania w wysokości 1000 zł na okres 30 dni wygeneruje koszt 275 zł plus odsetki.

Darmowe pożyczki? To możliwe

Chociaż większość pożyczek trzeba spłacić wraz z odsetkami, ciekawa gratka czeka na nowych klientów firm pożyczkowych. Zaciągając zobowiązanie pierwszy raz, firma nie doliczy żadnych dodatkowych kosztów. Pierwsza pożyczka za darmo wg bezpiecznechwilowki.pl dostępna jest między innymi w: Vivus.pl, Filarum.pl, AlfaKredyt.pl, ExtraPortfel.pl. Jak to działa w praktyce?

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 1000 zł. Składasz wniosek na Vivus.pl i otrzymujesz pożyczkę. W terminie 30 dni spłacasz pożyczony 1000 zł i ani złotówki więcej.

Przykład 2. Zamierzasz zaciągnąć darmową pożyczkę w Filarum.pl. Jeśli chcesz uniknąć odsetek, możesz pożyczyć maksymalnie 1000 zł. Wówczas w wyznaczonym terminie spłacasz równe 1000 zł.

Wybierz pożyczkę dostosowaną do potrzeb

Zanim podpiszesz umowę z firmą pożyczkową, dokładnie porównaj dostępne oferty, np. na bezpiecznechwilowki.pl. Dzięki temu przeanalizujesz wszystkie koszt, wybierając pożyczkę najbardziej atrakcyjną pod względem warunków finansowych. Skoro możesz zaciągnąć zobowiązanie z minimalną prowizją czy dodatkowymi opłatami, dlaczego z takiej możliwości nie skorzystać?

asdasdasdasdas