Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 10 maj 2016 08:34

Finisz prac na zaporze?

W tym tygodniu dniach 11-13 maja br. w Sejmie RP będą ważyły się losy projektu ustawy posłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej dokończenia budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba.

W związku z tym na plac budowy zbiornika udali się posłowie na Sejm RP Marek Polak i Ewa Filipiak. Celem wizyty było zapoznanie się z aktualnym stanem prac i uzyskanie odpowiedzi na szereg ważnych pytań dotyczących problemów tej inwestycji. Według zapewnień poseł Filipiak ustawa w sprawie dokończenia budowy zbiornika zostanie podjęta, o ile opozycja nie przeszkodzi, jeszcze podczas tego posiedzenia Sejmu.

Następnie ustawa trafi do Senatu i później do podpisu przez Prezydenta RP.

Powstająca ustawa o dokończeniu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba przewiduje finansowanie inwestycji w latach 2016 i 2017 w wysokości 53 230 000 zł, z czego w roku 2016 zaplanowano kwotę 46 530 000 zł.
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatFinisz prac na zaporze?