Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 11 maj 2016 08:24

Udało się wyeliminować Barszcz Sosnowskiego?

Wojewoda twierdzi, że udało się zniszczyć groźną roślinę. Czy na pewno?

 

Barszcz Sosnowskiego, niezwykle groźna roślina zwana zemstą Stalina, każdego sezonu wiosenno- letniego budzi grozę. Zwłaszcza, gdy występuje nad akwenami wodnymi, gdzie mieszkańcy chętnie oddają się wypoczynkowi. Ta szeroko rozpowszechniona w województwie małopolskim roślina zawiera parzące substancje, które mogą zagrażać zdrowiu ludzi i zwierząt. Dlatego tak ważny okazał się projekt „Środowisko bez barszczu Sosnowskiego”, którego jak podał serwis prasowy wojewody, realizacja właśnie dobiegła końca.

Wicewojewoda Józef Gawron podczas konferencji, w czasie której podsumowano program, zaznaczył, że przedsięwzięcie ma szczególne znacznie w Małopolsce – regionie tak atrakcyjnym turystycznie.

- Udało się zniszczyć roślinę, która stanowiła zagrożenie dla zdrowia ludzi, nieświadomych niebezpieczeństwa. Dodatkowo rozprzestrzenianie się barszczu Sosnowskiego negatywnie wpłynęłoby na rozwój turystyki, która przecież dla wielu Małopolan stanowi źródło dochodu" – mówił.

Walka z barszczem jeszcze się jednak nie kończy. 30 czerwca 2015 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdził program priorytetowy „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie województwa małopolskiego”, co pozwoli kontynuować działania do 2018 roku. Na ten cel przeznaczono tym razem 2 000 000 zł.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUdało się wyeliminować Barszcz Sosnowskiego?