Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 24 maj 2016 07:42

Przewodnicy po Krakowie – zawód wymagający!

Napisał

No właśnie, ale czego wymagający? Przewodników miejskich jest wielu, ale jak rozpoznać tych najlepszych? Przedstawiamy Państwu kilka podstawowych przymiotów, którymi powinni odznaczać się przewodnicy po Krakowie i podpowiadamy, gdzie szukać prawdziwych profesjonalistów.

Profesjonalizm

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na dokumentację potwierdzającą przygotowanie przewodnika do zawodu. Podstawowe znaczenie ma licencja, której zdobycie wymaga zdania niełatwego egzaminu. Warto zapytać również o dodatkowe szkolenia (w Krakowie organizowanych jest wiele kursów dla przewodników, dotyczących np. dziedzictwa żydowskiego). Dzięki sprawdzeniu tych informacji zyskujemy podstawową gwarancję, że nasz przewodnik posiada wiedzę niezbędną do oprowadzania po Krakowie. Nie zapominajmy również o uprawnieniach do oprowadzania po krakowskich muzeach, takich jak Podziemia Rynku czy Fabryka Schindlera (wejście z zewnętrznym przewodnikiem jest często tańsze niż skorzystanie z usług przewodników muzealnych).

Profesjonalizm to jednak nie tylko „papiery”, a przede wszystkim postawa. Uśmiech, życzliwość, wysokie kompetencje i perfekcyjne przygotowanie są świadectwem szacunku do turystów. Zanim zdecydujecie się Państwo na skorzystanie z usług przewodnickich, zwróćcie uwagę na jakość wcześniejszego kontaktu z przewodnikiem/biurem przewodnickim, dostęp do informacji na jego temat, np. na stronie internetowej. Poszukajcie również opinii na forach internetowych i portalach turystycznych.

Prawdziwa pasja i talent

Profesjonalna postawa to jedynie fundament. Dobrzy przewodnicy po Krakowie to tacy, którzy uprawiają swój zawód z pasją. Ważne, aby cały czas mieli ochotę rozwijać się i odkrywać kolejne sekrety miasta. Zawód przewodnika to nie tylko spotkania z przeszłością i zabytkami, ale przede wszystkim spotkania z ludźmi. Dar nawiązywania komunikacji z osobami w każdym wieku jest dobremu przewodnikowi tak samo niezbędny, jak dar opowiadania i wyobraźnia, a przede wszystkim zdolność pobudzania wyobraźni słuchaczy!

Przewodnicy po Krakowie na portalu Kraków Zwiedzanie

Przewodnicy po Krakowie spełniający wyżej wymienione kryteria współpracują np. z portalem Kraków Zwiedzanie, który zrzesza najlepszych z najlepszych, oferując przy tym doskonałe ceny usług i oprowadzanie w 8 językach. Zespół tworzą młodzi, ale mający już niemałe doświadczenie przewodnicy po Krakowie. Na stronie internetowej znajdziecie Państwo ich zdjęcia i szczegółowe informacje o kwalifikacjach (włącznie ze skanami licencji oraz informacjami o kursach i doświadczeniu!). W sekcji „Portfolio” znajdują się natomiast fotografie i relacje z oprowadzania grup z całego świata (od reprezentacji Anglii w piłce nożnej czy grupy pilotów z Filipin, poprzez dzieciaki z różnych szkół, rodziny, grupy pielgrzymkowe aż po studentów z międzynarodowej wymiany!).

Ponieważ portal współpracuje z prawdziwymi miłośnikami Krakowa, realizują się oni również w pisaniu udostępnionych na Kraków Zwiedzanie artykułów o mieście, jego historii i zabytkach. Na stronie znajduje się także mnóstwo praktycznych porad, propozycje tras, piękne zdjęcia i milion ciekawych informacji, z którymi warto zapoznać się przed przyjazdem do Krakowa. Dodajmy, że Kraków Zwiedzanie udziela również swoim podopiecznym wszelkiej pomocy organizacyjnej. Przewodnicy po Krakowie z powołania? Najłatwiej ich znaleźć właśnie na Kraków Zwiedzanie!

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPrzewodnicy po Krakowie – zawód wymagający!