Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 28 maj 2016 22:25

PŁYWAM - BIEGAM - POMAGAM - podsumowanie akcji

Napisał

Nocne bieganie i pływanie za nami. W środę 25 maja o godzinie 22.00 odbyła się impreza charytatywna jakiej jeszcze w Suchej Beskidzkiej nie było – II Charytatywny Nocny Maraton Pływacki oraz I Charytatywne Nocne Suskie Bieganie. Te dwie akcje nosiły nazwę Pływam –Biegam- Pomagam „Dla Mateusza Głuszka ”. UKS Jasień ( Łukasz Miklusiak, Piotr Staszak) i ULKS Lachowice (Piotr Grajny) połączyli siły i przy wsparciu portalu sucha24 pomogli Mateuszowi Głuszkowi z Suchej Beskidzkiej spełnić jego marzenie o protezie. Podczas trwania tej akcji zebrano 6225 zł ( 3125 zł datki do puszki oraz 3100 zł od sponsorów ).

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Józef Bałos- starosta suski, Stanisław Lichosyt – burmistrz Suchej Beskidzkiej oraz Rafał Lasek – wójt Gminy Stryszawa. Rafał Lasek wziął czynny udział i w biegu oraz w maratonie pływackim. Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewnił Fantom – Ratownictwo Medyczne.

W środowy  burzowy wieczór na Krytej Pływalni w Suchej  Beskidzkiej pojawiło się ponad 100 zawodników. O ile pływakom deszcz i burza nie przeszkadzały, o tyle dla biegaczy mogło to być spore utrudnienie. Jednak nie dla tych z powiatu suskiego. Mimo niesprzyjającej aury w Biurze Zawodów zjawiło się 36 biegaczy. Punktualnie o 22.00 na suskim basenie odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, w której udział wziął również Mateusz z rodziną. Następnie Marta Chaja- Kubas przeprowadziła rozgrzewkę zarówno dla pływaków jak i dla biegaczy. Po krótkiej rozgrzewce 75 pływaków i 36 biegaczy rozpoczęło nocny maraton.

Zawodnicy wspólnymi siłami przepłynęli 42,195 km, czyli prawie 1700 długości basenu w ciągu w ciągu 2,5 godziny. Biegaczom wspólne wydeptanie maratonu zajęło mniej czasu. Każdy z nich zrobił cztery okrążenia na boisku, by wspólnie wybiegać maraton. A następnie rozpoczęła się rywalizacja – kto wybiega najwięcej okrążeń. Za przebiegnięcie każdego okrążenia zawodnikom został przyznawany punkt. Zawody trwały do momentu zakończenia maratonu pływackiego. Po zakończonym maratonie zawodnicy mogli zjeść ciepły posiłek, który przygotowała p.Wanda Iciek z KG z Lachowic.

Podczas nocnego maratonu  zawodnicy oraz kibicie mogli również wziąć udział w loterii oraz napić się kawy i zjeść pyszne ciasto.

Po zakończonym maratonie wręczono puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz ULKS Lachowice.

Najmłodszymi zawodnikami byli: Basia Sowa, l. 9 ( pływanie), Konrad Mosór, l. 9 ( bieg).

Najstarszymi zawodnikami byli: Marek Durmala ( pływanie), Andrzej Stanek,l.79 (bieg).

Najliczniejszą rodziną pływacką była rodzina Woźnych i Kaczmarczyków z Juszczyna.

Biegacze w sumie zrobili 1220 okrążeń- czyli wybiegali wspólnie 427 km.

Wśród kobiet najwięcej wybiegała Ewa Kaliszuk (56 okrążeń), następnie Marta Kwaśna (55 okrążeń), a na trzecim miejscu uplasowała się Gabriela Knapczyk-Kania (53 okrążenia). Z mężczyzn najwięcej wybiegał Łukasz Pułanecki ( 65 okrążeń), dalej Wojciech Pająk (60 okrążeń), a trzecie miejsce zajął Maciej Sabatowski (58 okrążeń).

Wszystkim uczestnikom nocnego maratonu pływackiego i biegowego serdecznie dziękujemy za udział i chęć pomocy Mateuszowi. Dziękujemy za Wasze dobre serca i niezwykłą hojność.

Akcja charytatywna nie miałaby miejsca gdyby nie instytucje oraz ludzie dobrego serca, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania :

- Starostwu  Powiatowemu, Urzędowi Miasta w Suchej Beskidzkiej

- p. Marii Grzechynce- Kanclerz WSTie w Suchej Beskidzkiej

- Urzędowi Gminy Stryszawa,

-  ks. Piotrowi Płoskonce i Szkolnemu Kołu CARITAS,

- wolontariuszkom: Katarzynie Kłapycie, Magdalenie Kaczor, Monice Kawa, Magdalenie Kawa, Marcie Grajny, Katarzynie Sarlej, Karolinie Uznańskiej i Karolinie Pochopień,

- Mariuszowi Majkrzakowi, Mateuszowi Szklarczykowi, Bartoszowi Oczkowskiemu, Wojciechowi Ciomborowskiemu,

- Grupie FANTOM ( Anna Trybała, Jarosław Pieczara, Arkadiusz Kijas ),

 

- sponsorom :

Firma „ ERYK- Materiały Budowlane”,

F.U. ELMO Wojciech Pająk,

Salonik Prasowy Beata Grajny , Sucha Beskidzka,

SPAAR Stryszawa,

P.H. EWA – Ewa Guzek,

Pizzeria Perfecto (ul. B.Wildera 10 , obok basenu),

Kasper Suski,

Intermarche Sucha Beskidzka,

Metal – Bud,

zawojski.pl,

ESTRAGON,

Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej,

Nadleśnictwo Sucha Beskidzka,

Bosch Service,

Lurka,

Kuracjusz Beskidzki,

Strefa Zamieszkania,

Pełna Chata,

Valvex,

Samanta,

Motel Zadoil,

Auto Serwis JANCARZ,

Kwiaciarnia Magnolia,

Sieć Handlowa SUŻYW.

                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                   Jola Żmija

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatPŁYWAM - BIEGAM - POMAGAM - podsumowanie akcji