Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 31 maj 2016 16:44

Loty pełne strat.

Napisane przez

Burzowa aura nie sprzyja gołębim lotom.  W niedzielny poranek z okolic Szczecina gołębie wystartowały do swojego kolejnego lotu. Miały do pokonania całą Polskę.

 Niestety w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych część z nich zgubiła orientacje. Jak donoszą hodowcy do tej pory nie wróciło kilkadziesiąt ptaków. Kilka wykończonych lotem gołębi zostało odnalezionych w Zawoi. 

Jeśli znajdziemy wyczerpanego i osłabionego ptaka w pierwszej kolejności należy zapewnić mu wodę i jedzenie (ziarno zbóż, roślin motylkowatych i oleistych) oraz zwrócić uwagę na jego obrączki, na których często widnieje numer telefonu hodowcy. Jeśli właściciel nie odpowiada nakarmionego gołębia wypuszczamy następnego dnia rano. Można taśmą dokleić do obrączki wiadomość z własnym numerem tel. wówczas hodowca ma możliwość oddzwonić, że ptak doleciał cały i zdrowy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatLoty pełne strat.