Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 10:22

Oddajmy głos na suskie projekty

Napisał

Trzy propozycje zadań do małopolskiego budżetu obywatelskiego z naszego regionu zostały zakwalifikowania do głosowania.

Znamy listę zdań, które przeszły pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną i zostały dopuszczone do głosowania w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. O tym, które z projektów zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy. Głosowanie rusza 18 czerwca i potrwa do 6 lipca.

- Projekty są wstępnie ocenione, ale to nie urzędnicy podejmą ostateczne decyzje na co przeznaczyć 6 mln zł, tylko sami Małopolanie. Przed nami najważniejszy test weryfikacyjny – głosowanie, a jak wiadomo wygrają inicjatywy, które zdobędą największe uznanie mieszkańców w danym powiecie i suberegionie. Już dziś zachęcam wszystkich Małopolan do oddania swojego głosu– powiedział Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego

Warto wziąć udział w głosowaniu, zwłaszcza, że na liście projektów znalazło się kilka tych z terenu powiatu suskiego. Są to:

- Kultura i sport szansą na rozwój różnych form spędzania wolnego czasu w Dolinie Skawy w gminie Zembrzyce za kwotę 50 tysięcy złotych.

- Trasa rowerowa brzegiem Skawy i Skawicy – modernizacja  za 96 400 złotych,

- „Orkiestra Babiogórska – Dęciaki dla Górali” – działanie kulturalne oraz edukacyjne na terenie powiatu Suskiego za 96 tysięcy złotych.

Warto też wesprzeć swoim głosem niektóre projekty subregionalne, jak np.: "Turystyczna integracja społeczności subregionu podhalańskiego. Rajd szlakami Podbabiogórza i Gorców. Regionalny piknik integracyjny", "Popularyzacja piłki nożnej wśród lokalnej społeczności", "Konserwacja wybranych zabytkowych kapliczek w pasie drogowym dróg wojewódzkich na terenie Subregionu Podhalańskiego" czy "Zapobieganie nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.

Głosowanie rozpocznie się 18 czerwca i potrwa do 6 lipca. Małopolanie mają do dyspozycji aż trzy metody, by wyrazić swoje poparcie dla danego projektu. Mogą zrobić to za pośrednictwem formularza internetowego, głosowania korespondencyjnego lub osobiście w agendach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatOddajmy głos na suskie projekty