Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 10:26

Suskie schronisko przestaje istnieć

Napisał

Rada powiatu większością głosów podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Suchej Beskidzkie.

Małopolski Kurator Oświaty wydał pozytywna opinię o likwidacji  Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Jak poinformował Józef Bałos, starosta suski, powiat dysponuje schroniskiem przy ZS im. Dańkowskiego w Jordanowie, którego potencjał jest mało wykorzystywany, co stanowi alternatywę dla schroniska mieszczącego się w budynku starostwa.

- Warunki lokalizacyjne schroniska w Jordanowie są o wiele lepsze niż w Suchej – stwierdził.

Starosta zaznaczył, że istnieje możliwość otwarcia schroniska na terenie internatu ZS im. Witosa. Dodatkowo, ze względów logistycznych przeniesienie Starostwa do jednego budynku jest zasadne.

Co prawda większość radnych zgodziła się ostatecznie za likwidacją placówki, jednak sceptycznych głosów nie brakowało. Radny Jan Woźny poinformował, że w głosowaniu opowie się za przyjęciem uchwały, natomiast zaznaczył, że będzie głosował za racjonalnością skonsolidowania starostwa w jednym budynku, natomiast nie przemawiają do niego wykazywane przyczyny ekonomiczne zamknięcia schroniska.

Ostatecznie schronisko przestanie  działać z dniem 31 sierpnia 2016 r.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSuskie schronisko przestaje istnieć