Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 24 luty 2014 08:02

O czym mówił Jarosław Gowin?

Rzadko zdarza się, że politycy tej rangi goszczą w progach naszego regionu. Czego oczekiwał Jarosław Gowin po spotkaniu z mieszkańcami Makowa Podhalańskiego i okolic?

 

Cel jest wiadomy, uzyskać jak największe poparcie. Pozyskać nowych członków dla nowo wschodzącej partii.

W spotkaniu z liderem Polski Razem Jarosławem Gowinem w karczmie „Zielona Przystań” uczestniczyło nieco ponad 30 osób, wśród gości nie zabrakło lokalnych polityków. Średnia wieku 40+ świadczyć może, iż młodzież uznała spotkanie polityczne za stratę czasu.

O czym mówił lider Polski Razem? Jarosław Gowin darzy Maków swego rodzaju sentymentem, był tutaj w 2005r na początku swojej drogi politycznej i wizytę tą traktuje jako „dobry omen”. Teraz wie, jak mówił, dużo więcej niż 9 lat temu. Jest przekonany, że możliwa jest polityka bez kradzieży, lojalna, w państwie, które nie marnotrawi pieniędzy, którego obywatele mogą zarabiać tyle, ile mieszkańcy zachodniej części Unii Europejskiej. W kraju, który dąży do rozwoju gospodarczego, podniesienia standardu życia swoich obywateli zamiast toczyć jałowe dyskusje na temat homoseksualnych małżeństw czy gender. W kraju, w którym problemy się rozwiązuje, a nie ślepnie, kiedy napotka się pierwsze trudności.

Dlaczego odszedł z Platformy Obywatelskiej? Bo PO nie zajmuje się problemami ważnymi, istotnymi dla narodu.

Co zrobić, aby było lepiej? Jarosław Gowin zna receptę:

-ograniczyć wydatki publiczne, skończyć z polityką zadłużania państwa,

-obniżyć podatki, aby przyspieszyć rozwój gospodarczy,

-uprościć prawo gospodarcze, aby przedsiębiorca mógł rozwijać firmę, zamiast walczyć z biurokracją,

-doprowadzić do tego, aby zagraniczne firmy płaciły podatki w Polsce,

To tylko niektóre z założeń, charakterystycznymi elementami programu tej centroprawicowej partii jest:

„Żeby było lepiej, żeby wszyscy mieli pracę” i „Stać na straży wartości takich jak rodzina, patriotyzm, żebyśmy byli dumni, że jesteśmy Polakami”.

Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej, jednakże powinna móc walczyć o swoje interesy. Powinna móc zachować wartości przekazywane od pokoleń, bronić tradycji. Nie powinno być rolą UE zajmowanie się wędzeniem wędlin, a raczej powinna skupić się na pomaganiu swoim członkom.

A co z aktualnie rządzącymi? Zdaniem Jarosława Gowina PO i PIS swoimi kłótniami rozbijają jedność w narodzie, zaś Polska Razem nazwą i programem ma temu zapobiec. Jednocześnie nie wyklucza możliwości koalicji z PIS, gdyż widzi w tym ugrupowaniu wielu wartościowych ludzi.

Cele i założenia szczytne, co na to zebrani? Entuzjazmu nie było. Posypały się pytania odnośnie najbardziej zaniedbanych obszarów w Polsce. Recept nowa partia ma bardzo dużo, czy jednak wystarczy zapału, aby wdrożyć je w życie? Czy tak prosto formułowane rozwiązania wielu skomplikowanych problemów, są w rzeczywistości realne? Możliwe do przeprowadzenia? Czy poprawią ciężką sytuację ekonomiczną Polaków?

Polityk tej rangi na wszystkie pytania potrafi odpowiadać tak, aby każdy w tej odpowiedzi znalazł coś dla siebie. Aby każdy miał poczucie, że rozwiązania jego partii są nowe, innowacyjne, realne do przeprowadzenia a konkurencja powinna odejść ze spuszczoną głową, wstydząc się swojej niekompetencji. Historia pokazuje, że zasada „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” niekoniecznie zawsze się sprawdza, czy sprawdzi się w tym przypadku? Czy dzięki tej zasadzie Polska Razem będzie rządzić w Polsce? To już niebawem pokażą wybory. Polakom optymizmu i cierpliwości powoli zaczyna już brakować.

MB & JŻ

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatO czym mówił Jarosław Gowin?