Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 24 luty 2014 16:59

"Uczymy się przez całe życie”

 ”UCZYMY SIĘ UCZYĆ LEPIEJ -WE LEARN TO TEACH BETTER”, projekt realizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących ul. Semika 1 w Suchej Beskidzkiej, a finansowany w ramach FRSE (Europejskiego Funduszu Społecznego), na zasadach programu „Uczenie się przez całe życie”.

 

Powszechnie uważa się, że szkoły są miejscem uczenia się wyłącznie dzieci i młodzieży! Okazuje się jednak, że powtarzane wielokrotnie słowa nauczycieli do uczniów -  „jeśli tylko chcesz to możesz wiele” mogą odnosić się równie dobrze do nich samych! Tak powstał nasz projekt, który stwarza nie tylko doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów, czy wypracowania nowych, wspólnych metod pracy celem rozwoju własnego warsztatu pracy, ale także podwyższenie efektywności nauczania przez udział w zagranicznym kursie:  „Science Education: cooperative learning, cross curricula activities,  research, project work and social awareness through video production in the Science classroom” realizowanym przez VisMedNet Association, Sliema na Malcie. Wyjazd jest poprzedzony solidnym przygotowaniem językowym i przygotowaniem kulturalnym.

W całym przedsięwzięciu bierze udział 15 nauczycieli bloku przyrodniczego: fizycy, chemicy, biolodzy i geografowie, w tym 7 nauczycieli z naszej szkoły, tj. Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej (dyr. Jan Zadora, U. Skolimowska, B. Chowaniec, M. Stanaszek, K.Gałuszka, N. Michaś, M. Kołacz) oraz  8 nauczycieli zaproszonych przez nas do tego ambitnego przedsięwzięcia z różnych gimnazjów powiatu suskiego (Janusz Kawa, Anna Ostruszka-Waryło - Gimnazjum Sucha B., Marian Prorok - Gimnazjum Zembrzyce,  Katarzyna Hojda - Gimnazjum Maków P., Aleksandra Lasa-Ostruszko i Regina Wrona - Gimnazjum Grzechynia, Ewa Dębinska - Gimnazjum Tarnawa Dolna,  Michał Elżbieciak - Gimnazjum Krzeszów).

Celem naszego projektu nie jest sam udział w nim, ani też sam wyjazd na Maltę, ale wypełnienie brakującej luki  przez wypracowanie trwałej formy współpracy nauczycieli  Liceum Ogólnokształcącego i gimnazjów na terenie naszego powiatu. Mamy na celu utworzenie organu doradczego wspomagającego proces doskonalenia zawodowego nauczycieli, jak również mamy zamiar utrwalić wszystkie zebrane metody pracy, konspekty, projekty edukacyjne w postaci poradnika dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Jako entuzjaści i ciągle „młodzi” pragniemy propagować ideę uczenia się przez całe życie.

Nie jesteśmy gołosłowni mówiąc do naszych wychowanków

– „jeśli tylko chcesz to możesz wiele” !!!!

Beata Chowaniec

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat"Uczymy się przez całe życie”