Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 styczeń 2017 12:48

Zmiany w prawie budowlanym i ustawie o drogach publicznych

Od 1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa nowelizująca Prawo budowlane. Przedmiotowa ustawa wprowadza zwolnienia niektórych robót budowlanych z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia w organie administracji architektoniczno-budowlanej. Dotyczy to miedzy innymi budowy zjazdów z dróg powiatowych.

 

Pamiętać należy, iż modyfikacja prawa budowlanego nie wpływa na relacje pomiędzy Inwestorem a Zarządcą drogi powiatowej. Obowiązująca od nowego roku procedura związana z budową zjazdów z dróg powiatowych obejmuje uzyskanie zezwolenia na lokalizację zjazdu, prowadzenie robót w pasie drogowym oraz uzgadnianie z zarządcą drogi projektu budowlanego zjazdu - zgodnie z art.29 ust 3 ustawy o drogach publicznych (Dz.U.z 2016 poz. 2255). W pierwszym i drugim przypadku zezwolenie ma formę decyzji administracyjnej. Uzgodnienie projektu budowlanego zjazdu  pozostaje w zwykłej formie pisemnej. Formalności można załatwić w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej ul. Kościelna 5b pok. 207 ( 2 piętro ).

Jednocześnie przypomina się, że budowa zjazdu z drogi powiatowej o parametrach innych niż określone w zezwoleniu zarządcy drogi  lub wybudowanie zjazdu bez zezwoleń wymienionych wyżej podlegać będzie karze pieniężnej (analogicznie jak w przypadku zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia). 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZmiany w prawie budowlanym i ustawie o drogach publicznych