Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 styczeń 2017 13:00

Grypa szaleje. W szpitalu ograniczono odwiedziny na wszystkich oddziałach

Lekarze w przychodniach mają pełne ręce roboty. Liczba zachorowań na grypę w ostatnich dniach wzrosła prawie dwukrotnie. Nie ma jednak powodów do paniki, ale jest jedna rada: łamie cię w kościach, boli cię głowa, masz gorączkę - zostań w domu, nie zarażaj innych.

Dyrekcja suskiego szpitala poinformowała, że dla dobra pacjentów zostały ograniczone odwiedziny na wszystkich oddziałach szpitalnych, a dzieciom do 14 roku życia w ogóle zabrania się odwiedzać pacjentów. Zakaz będzie trwał do odwołania.

"Spokojnie, nie ma powodu do paniki. Po prostu dyrekcja szpitala ze względu na zwiększoną zachorowalność na wirusy ograniczyła odwiedziny na oddziałach dbając w ten sposób o dobro pacjentów oraz personelu, by te wirusy się nie rozprzestrzeniały" - tłumaczy Monika Wróblewska-Polak, rzecznik suskiego szpitala. 

Grypa też nie przyspożyła pacjentów suskiemu szpitalowi, ale już lekarze w przychodniach nie mają czasu na odpoczynek. Jak informuje nas suski sanepid w ostatnim czasie liczba pacjentów  z grypą oraz objawami grypopochodnymi bardzo się zwiększyła.

Według raportów co tydzień dostarczanych przez lekarzy w okresie od 8 do 15 stycznia było w naszym powiecie 753 osób chorych, a już od 16 do 22 stycznia liczba ta wzrosła do 1457 zachorowań. "Zgłoszenia obejmują nie tylko zachorowania na grypę, ale również wszystkie objawy grypopodobne" - informuje Małgorzata Kudzia, Kierownik Sekcji Nadzoru Epidemiologii w suskim sanepidzie. Pani Małgorzata dodaje również, że co roku w tym okresie jest podobnie. W tym roku może jest trochę więcej zachorowań niż w latach poprzednich, ale nieznacznie.

Tak więc powodów do paniki nie ma, ale jest apel o rozsądek. Jeżeli jesteśmy chorzy, to pozostańmy w domu. Nie chodźmy do szkoły ani do pracy, bo tam nie będą na nas patrzeć z uznaniem, tylko z politowaniem. Nie będziemy też wydajni, a na sto procent będziemy zarażać wszystkich w koło. W dodatku każdy lekarz powtarza jak mantrę, że grypę należy wyleżeć i że sama w sobie nie jest groźna - wystarczy kilka dni spędzić w łóżku. Natomiast przechodzona grypa jest źródłem wielu powikłań, których leczenie może być ciężkie i  długotrwałe.

(tam)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatGrypa szaleje. W szpitalu ograniczono odwiedziny na wszystkich oddziałach