Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 26 styczeń 2017 19:49

Biuro paszportowe wróci do Suchej?

Ponad 10 lat temu z Suchej Beskidzkiej zniknęło biuro paszportowe. Teraz pojawiła się szansa na jego powrót. Starania o to czyni starosta suski Józef Bałos. 

Zmiana wyglądu samego paszportu, a także procedur związanych z jego przygotowaniem i wydawaniem sprawiły, że w 2006 roku zlikwidowane zostało działające w stolicy powiatu biuro paszportowe. Mieszkańcy powiatu, chcąc wyrobić taki dokument zmuszeni są obecnie do odwiedzenia biura paszportowego muszą odwiedzać Wadowice lub Nowy Targ, co jest czasochłonne i generuje dodatkowe koszty. Problem dostrzegły władze powiatu, które rozpoczęły zabiegi zmierzające do przywrócenia w Suchej Beskidzkiej biura paszportowego, które ma szansę działać w siedzibie starostwa. Józef Bałos wspomniał dziś, że prowadzone są już w tej sprawie daleko posunięte rozmowy z wojewodą małopolskim. Ten nie mówi „nie”, a wręcz jest otwarty na takie rozwiązanie.

- Rozmawiałem z wojewodą. mamy wstępną, na razie ustną zgodę, ale chcemy ją formalnie załatwić. W tej chwili ustalamy co jest konieczne do uruchomienia biura oraz kto w jakim zakresie ponosiłby koszty prowadzenia. Pomieszczenia, wyposażenie, zatrudnienie. To zadanie własne rządu zlecone wojewodzie. On zatrudnia. Jest nasza wola współfinansowania bo służyłoby mieszkańcom – powiedział Józef Bałos.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBiuro paszportowe wróci do Suchej?