Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 20 marzec 2017 11:24

Uwaga! Niebezpieczna gra już w Małopolsce!

Małopolska kurator oświaty zaapelowała do nauczycieli i rodziców, by zwracali uwagę na niepokojące zachowania dzieci. Komunikat jest związany z niebezpieczną internetową grą.

Małopolska kurator otrzymała bardzo niepokojące informacje dotyczące treści pojawiających się w Internecie skierowanych do kilkunastoletnich uczniów. Zagrożone są dzieci od szkoły podstawowej po ponadgimnazjalną.   

- Pod nośnym hasłem gry, pojawiają się instrukcje z zadaniami do wykonania np. w okresie 50 dni, a ostatnim jest popełnienie samobójstwa – ostrzega Barbara Nowak. - „Gry” bazują na przekazach szczególnie lubianych i powszechnie znanych, czyli nawiązujących do świata wróżek bądź zwierząt. 

Kurator dodaje, że podczas trwania „gry” uczniowie muszą się okaleczać, walczyć z lękiem stając na torach, wdrapując się na dachy, dźwigi itp. Według danych Policji niebezpieczne treści już są znane w środowiskach uczniowskich w Krakowie i w wielu częściach Małopolski. 
 
- W obawie o życie i bezpieczeństwo dzieci, zwracam się do dyrektorów szkół, aby uczulić nauczycieli na uważniejsze niż zwykle obserwowanie zachowania podopiecznych, nielekceważenie żadnych oznak zachowania innego niż do tej pory, a noszącego znamiona niepokojące. Proszę także przypominać rodzicom o konieczności kontrolowania dzieci w zakresie korzystania z Internetu, zwłaszcza w czasie nocnym – napisała Nowak w swym liście do groma pedagogicznego. 
 
Co ważne, kurator zaznaczyła, iż nie powinno się ostrzegać uczniów przed niepokojącymi treściami, tak aby nie budzić ich ciekawości i nie uaktywniać ich w poszukaniu nowych informacji w Internecie.

Prokuratura krajowa w związku z zagrożżeniem zwraca się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowywanie dzieci, a także do wszystkich użytkowników internetu, o zwracanie szczególnej uwagi na treści, z których korzystają dzieci. Wszystkie osoby, które zauważą niepokojące zachowania swoich dzieci w związku z korzystaniem przez nie z gry „niebieski wieloryb”, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie lub z najbliższą jednostką prokuratury lub Policji.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUwaga! Niebezpieczna gra już w Małopolsce!