Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 30 marzec 2017 17:54

Brakuje chętnych na podróż do Żywca?

Miłośnicy linii kolejowej łączącej Suchą Beskidzką z Żywcem nie ukrywają zaniepokojenia. Co prawda ruch na kolei jest, ale nadal pasażerów bywa mało. Wystosowali więc apel.

„Minął pierwszy kwartał od momentu wznowienia regularnych, piątkowo-niedzielnych połączeń kolejowych Kraków-Sucha Beskidzka-Żywiec, więc krótkie podsumowanie. Notujemy systematycznie rosnącą wymianę podróżnych na wszystkich pośrednich przystankach linii Żywiec-Sucha Beskidzka, jednak liczba pasażerów dla samego Żywca wciąż nie jest zadowalająca” – czytamy na internetowym profilu Linii Żywiec – Sucha Beskidzka.

Dlatego miłośnicy kolei wystosowali apel o udostępnianie tej informacji znajomym czytelników wspomnianego profilu. Chodzi o zachęcenie do odstawienia samochodów i transportu drogowego na rzecz połączeń kolejowych, które w tym samym czasie stanowią dogodną formę komunikacji w relacji Żywiec-Kraków. 

- Większa liczba pasażerów oznacza większą liczbę połączeń w przyszłości a tym samym rozwój nowoczesnego systemu transportowego i powodzenie całego projektu- tłumaczą. 

Rozkład jazdy i możliwość zaplanowania podróży dostępne na http://kolejbeskidzka.pl/

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBrakuje chętnych na podróż do Żywca?