Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 20 kwiecień 2017 12:54

Samoobsługowe alkomaty w budynkach Policji w powiecie suskim

Napisał

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zakupiło do dyspozycji mieszkańców powiatu trzy samoobsługowe alkomaty. Urządzenia zainstalowane w komendzie powiatowej oraz w komisariatach będą ogólnodostępne – co oznacza, że przebadać się nimi będzie mógł każdy, kto przyjdzie do jednostki policji i bez angażowania funkcjonariuszy, anonimowo może „dmuchnąć” w urządzenie. Badanie trwa zaledwie kilka sekund i daje dokładną odpowiedź, czy osoba przymierzająca się do jazdy może to uczynić bez narażania się na odpowiedzialność karną. Z alkomatów można skorzystać o każdej porze, a znajdować się one będą w poczekalniach. Zaletą jest też łatwość obsługi – urządzenie informuje o kolejnych krokach, jest też całkowicie bezpłatne.

Urządzenia te przełożą się na zmniejszenie liczby nietrzeźwych kierujących, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Należy zaznaczyć, że zakup tych urządzeń usprawni pracę policjantów i odciąży ich od konieczności przeprowadzania tych czynności, a także dokumentowania ich w odpowiednich rejestrach.  

Należy podkreślić, że alkomaty głównie mają służyć kierowcom, a nie stać się narzędziem rozstrzygania zakładów pomiędzy osobami powracającymi z imprezy, którzy bawiąc się ustalają, w czyim organizmie jest więcej alkoholu.  Co istotne, nie zalecane jest też przyjeżdżanie samemu autem w celu wykonania pomiaru. Najpierw badanie - potem decyzja o podjęciu jazdy.

Dnia 20 kwietnia br. starosta suski P. Józef Bałos osobiście przekazał alkomaty komendantowi suskiej Policji mł.insp. Dariuszowi Drobnemu i jego zastępcy nadkom. Marcinowi Wiśniowskiemu.

Całość zakupu wyniosła 8 tysięcy złotych.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatSamoobsługowe alkomaty w budynkach Policji w powiecie suskim