Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 24 kwiecień 2017 09:03

Uprawiasz mak? Spodziewaj się kontroli

Napisał

Burmistrz Suchej Beskidzkiej poinformował, iż na terenie miasta obowiązuje całkowity zakaz uprawy maku i konopi włóknistych na tzw. „potrzeby własne”. I zapowiada przeprowadzenie kontroli.

Zakaz ów zgodny jest z uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego  w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w województwie małopolskim w 2017 roku.

- Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, ten kto, wbrew przepisom wytwarza, przetwarza albo przerabia środki odurzające lub substancje psychotropowe albo przetwarza słomę makową, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – ostrzega Stanisław Lichosyt, włodarz stolicy regionu.

Dlatego w trakcie sezonu wegetacyjnego przeprowadzane będą kontrole przestrzegania obowiązujących w tej sprawie przepisów.

 

asdasdasdasdas