Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 25 kwiecień 2017 07:12

Uwaga! Aura dziś nie da nam spokoju

Napisał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla regionu Podhala. Będzie silnie wiało, padało, a największe zagrożenia stanowić mogą roztopy.

Synoptycy prognozują na Podhalu stopniowy wzrost temperatury powietrza od 2°C rano do 15°C po południu oraz opady deszczu od 10 mm do 25 mm powodujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy.

Ostrzeżeniu nadano drugi stopień. To oznacza, że żywioł może spowodować duże straty materialne i stanowić zagrożenie dla życia.

- Prognozowana średnia prędkość wiatru od 25 km/h do 35 km/h, z południa i południowego zachodu. Prognozuje się wystąpienie na południu województwa silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa i południowego zachodu – podaje IMGW.

Ma także padać. Meteorolodzy przewidują opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od nocy 25 na 26 kwietnia do wieczora 26 kwietnia to od 25 mm do 30 mm, lokalnie 35 mm.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatUwaga! Aura dziś nie da nam spokoju