Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 26 kwiecień 2017 08:06

Do Żywca w 50 minut. Kolejny krok

Napisał

Powstanie dokumentacja dotycząca modernizacji linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec. W tej sprawie spotkali się przedstawiciele gmin, przez które przebiega linia kolejowa 97 z pracownikami firmy inżynierskiej. Dyskutowano nt. rozpoczynających się prac nad przygotowaniem projektu.

Firma, która zorganizowała spotkanie, na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe wykonuje dokumentację przedprojektową modernizacji linii. Celem, jaki założono, jest zmniejszenie czasu przejazdu na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec z półtorej godziny do około 50 minut.

- Wykonawcy projektu zapowiedzieli regularne konsultacje z gminami w celu wypracowania optymalnych rozwiązań. Opracowywana obecnie dokumentacja stanowi dokumentację przedprojektową, na podstawie której, opracowane będą później dokumentacje projektowe – czytamy w komunikacie suskiego magistratu. - Wykonanie dokumentacji do studium uwarunkowań jest kosztownym przedsięwzięciem, dlatego każda z gmin, przez której terytorium przebiega linia kolejowa Sucha Beskidzka – Żywiec przeznacza ze swoich środków po 30 tysięcy złotych.

W budżecie gminy Sucha Beskidzka środki na ten cel zostały już zabezpieczone. 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatDo Żywca w 50 minut. Kolejny krok