Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 13 maj 2014 22:20

Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

 W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega  przed wezbranymi rzekami  z przekroczeniem stanów alarmowych.

 

3 stopień zagrożenia.
Ważność:
 od godz. 20:00 dnia 14.05.2014 do godz. 20:00 dnia 16.05.2014

Obszar: Województwo małopolskie
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w okresie obowiązywania ostrzeżenia, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w dalszej kolejności stanów alarmowych. Na Wiśle prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo: 85%

Dyżurny synoptyk: Przemysław Plewa

 

HomeWydarzeniaPowiatMeteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.