Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 10 październik 2017 08:15

Zdrowa żywność „Programu dla szkół” /sprostowanie

Ruszyła nowa edycja „Programu dla szkół” realizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, której celem jest propagowania zdrowego odżywiania wśród dzieci. Stąd trafiają do nich porcje mleka oraz świeżych warzyw i owoców. Niestety nie wszystkie dzieci i rodzice znają jej szczegóły. W ten sposób jedna z mieszkanek Suchej wprowadziła nas w błąd, co do jakości i ważności dostarczanych produktów. Pragniemy przeprosić firmę, której dobre imię zostało w ten sposób narażone na szwank. 

Z informacji jakie przekazała nam czytelniczka wynikało, że przekazane uczniom produkty były nieświeże, a przy tym wydano je po upływie terminu ważności. Okazuje się, że była to nieprawda. Nieprawidłowo odczytano datę... Należy przy tym pamiętać, że szkoły mają obowiązek przechowywania żywności w odpowiednich warunkach, a ponadto ta musi być skonsumowana w ciągu dwóch godzin od jej otrzymania. Jeżeli dziecko przez cały dzień nosi porcjowane warzywo w plecaku, narażając je na działanie wysokiej temperatury to później takie warzywo, czy owoc mogą już nie nadawać się do jedzenia. Nie można jednak uważać, że to wina dostawcy. 

Jeszcze raz przepraszam producenta zestawów warzywno-owocowych za publikację niesprawdzonych informacji.

 

 

HomeWydarzeniaPowiatZdrowa żywność „Programu dla szkół” /sprostowanie