Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 16 czerwiec 2014 17:29

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Suchej Beskidzkiej

Napisał

W sobotnie popołudnie 14 czerwca br. w Suchej Beskidzkiej punktualnie o godz. 16.00 suska policja wraz z nauczycielami i młodzieżą trzech suskich szkół ponadgimnazjalnych wykonali „ZRYW WOLNYCH SERC” wybijając symbolicznie przez minutę Rytm. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

 

Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy - to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty".

Ogólnonarodowy zryw jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej, dokładnie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Inicjatywę wspiera wiele instytucji w tym m. in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, władze rządowe i samorządowe.

Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Nie chcemy aby narkotyki, alkohol i przemoc zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.

Akcja ma charakter ogólnopolski i odbywa się w tym samym czasie w całym kraju. Jej kulminacyjnym punktem był wykonany o tej samej porze przez 60 sekund wspólny gest bicia serca.


Równie ważnym elementem przedsięwzięcia było odczytanie na Rynku w Suchej Beskidzkiej Odezwy Społeczności PAT. Inicjatywa miała na celu uświadomienie jak ważna jest współpraca dzieci, młodzieży oraz dorosłych w przeciwdziałaniu patologiom społecznym jakimi są narkotyki, alkoholizm oraz przemoc.

Mimo, że pogoda nie dopisała, akurat krótko przed 16.00 zaczęło padać, to jednak nie zniechęciło to niewielkiej grupy osób do spotkania się na Rynku wybicia rytmu serca. W ramach akcji odbył się happening, młodzież przeszła wzdłuż ulicy Mickiewicza od ZS im. W.Witosa, obok ZSO im. M.Skłodowskiej-Curie aż do rynku, gdzie uczniowie z ZS im. W.Goetla dołączyli. Uczestnikom wręczane były naklejki "Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień", a młodzież z „Witosa” propagowała hasła tegorocznego Głosu, m.in.:

  • Baw się z kumplami a nie z narkotykami
  • Nie żyj wirtualnie, bądź sobą w realnym świecie
  • Podaj dalej dobrą wiadomość – wychodzę z nałogu
  • To Ty, Ty decydujesz
  • Narkotyki = samotność

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatOgólnopolski Głos Profilaktyki w Suchej Beskidzkiej