Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 26 czerwiec 2014 22:19

„WE LEARN TO TEACH BETTER” - to koniec czy dopiero początek?

Napisał

Uczymy się uczyć lepiej”, realizowany przez nauczycieli bloku przyrodniczego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej wraz z zaproszonymi nauczycielami gimnazjów powiatu suskiego, a finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego został oficjalnie zakończony. 12 czerwca na oficjalnym spotkaniu zostały wręczone Certyfikaty ukończenia szkolenia w VisMedNet Association na Malcie oraz Europass-Mobility wszystkim uczestnikom projektu w obecności dyrektorów wszystkich zainteresowanych szkół.

 

Był czas na wspomnienia spędzonego razem czasu na zajęciach warsztatowych na Malcie, ale dominowało spojrzenie na to co przed nami, ale już nie indywidualnie tylko jako grupy. W związku z tym czy rzeczywiście projekt zastał zakończony? Odpowiedź na pytanie wydaje się być prosta: to dopiero początek!

Czas wspólnych spotkań w gronie nauczycieli –praktyków przeznaczonych na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk obfitował w nowe koncepcje, których celem było zbudowanie bardziej efektywnego systemu kształcenia  młodzieży w bloku przyrodniczym na etapie gimnazjum i liceum. Nasz projekt był pewnego rodzaju odpowiedzią na słabą możliwość kontaktu, wspólnego działania, czy znalezienia  wsparcia o charakterze międzyszkolnym dla nauczycieli. Tak powstała koncepcja powstania zespołu konsultacyjnego nauczycieli. Sposobem kontaktu jest założona przez uczestników projektu strona internetowa www.kajd.vot.pl , gdzie można znaleźć więcej informacji na temat zakończonego projektu, jak również jest to miejsce ciekawych pomysłów i projektów badawczych, czy mini-badawczych, jak również miejsce szybkiego znalezienia sprawdzonych i jakże przydatnych w dydaktyce stron internetowych.

Projekt ten pokazuje pewną prawdę, że najtrudniej zapoczątkować dobre dzieło. Widać to chociażby w przypadku doskonalenia kompetencji z języka angielskiego, które zapoczątkował ten projekt u jego uczestników i wielu z nich nadal kontynuuje naukę tego języka.

Tak, jest w nas ogromna motywacja do podejmowania następnych nowych działań w zakresie doskonalenia zarówno zawodowego jak i osobistego. Mamy nadzieję, że nasza grupa będzie się powiększała sukcesywnie o nowe osoby chętne do podjęcia nowych wyzwań, bo mamy świadomość, jak wiele jest jeszcze do zdobycia!

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiat„WE LEARN TO TEACH BETTER” - to koniec czy dopiero początek?