Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
środa, 14 luty 2018 06:25

Miejsca dla uczennic w ciąży, czyli powiat suski "Za życiem"

W ramach działania 1.5 programu „Za życiem” w internacie przy Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej zostały oddane do użytku dwa miejsca dla uczennic w ciąży uczęszczających do szkół na terenie powiatu suskiego. 

Odrębne pomieszczenia zostały wyremontowane oraz wyposażone w nowe meble i dodatki, by zapewnić maksymalnie komfortowe warunki pobytu. W razie potrzeby uczennice, będące w trudnej sytuacji życiowej, pozbawione wsparcia rodziny będą mogły zamieszkać w internacie i kontynuować naukę, aż do czasu urodzenia dziecka.

Rozwiązanie takie związane jest ze zjawiskiem braku akceptacji ciąży przez rodziców uczennicy, negatywnego stosunku najbliższego środowiska, obawy przed potępieniem itp., które w przypadku pozostania w miejscu dotychczasowego zamieszkania mogłyby prowadzić do podjęcia prób usunięcia ciąży lub wpływałyby na jej prawidłowy przebieg.

Realizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmuje swoimi działaniami rzeczywistą i pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Dodatkowo przewidziana jest również pomoc dla kobiet w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz rozwój wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi. W programie przewidziane jest również wsparcie dla rodzin w opiece nad osobą niepełnosprawną czy zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych.

 

źródło: Starostwo w Suchej Beskidzkiej

 

HomeWydarzeniaPowiatMiejsca dla uczennic w ciąży, czyli powiat suski "Za życiem"