Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 16 lipiec 2014 00:21

Marcin Frosztęga Strażakiem Miesiąca Czerwca.

Napisał
Marcin Frosztęga Strażakiem Miesiąca Czerwca. UMWM

Druh Marcin Frosztęga otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca. Honorowe odznaczenie z rąk członka zarządu Stanisława Sorysa otrzymał za uratowanie życia tonącemu w rzece Skawa. Nagrodzony strażak od ośmiu lat należy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

  – „Małopolscy strażacy swoją skuteczność osiągają dzięki ścisłej współpracy zawodowców i ochotników, a wymiana doświadczeń i umiejętności w zastępach jest podstawą niesionej przez nich pomocy. Plebiscyt jest najlepszą okazją, by nagradzać tych, którzy swoją postawą i zaangażowaniem pokazują, jak ważna jest odpowiedzialność za innego człowieka.” – mówił członek zarządu Stanisław Sorys.

Kapituła konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego” wyłoniła kolejnego druha, który wyróżnił się w sposób szczególny służbą na rzecz innych. Podczas powodziowych wezbrań uratował tonącego z rzeki Skawy narażając przy tym swoje życie. Przypomnijmy, że Województwo aktywnie wspiera działalność jednostek straży pożarnej szczególnie tych z ochotniczych zastępów. Przez ostatnie lata samorząd przekazywał fundusze na zaopatrzenie jednostek w m.in. sprzęt ratowniczo-gaśniczy, dzięki któremu pomoc do Małopolan dociera szybciej i skuteczniej. Ponadto od 2009 roku realizowany jest projekt „Małopolskie Remizy”, w ramach którego na prace remontowo-budowlane przeznaczono dotychczas 17,3 mln zł.

 źródło: (psmo)
UMWM

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatMarcin Frosztęga Strażakiem Miesiąca Czerwca.