Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 17 lipiec 2014 18:15

Nie dla nas unijne fundusze.

Napisał

Zarząd Województwa przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

 

Po przeprowadzeniu oceny, pozytywny wynik uzyskały 72 wnioski na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 73 148 252 zł.
Zarząd Województwa w zorganizowanym konkursie miał do rozdysponowania prawie 25 mln zł. Dzięki temu można było dofinansować pierwszych 19 projektów na łączną kwotę 24 750 959 zł.
Niestety projekty z naszego powiatu nie otrzymały dofinansowania mimo, że zostały zakwalifikowane do przyznania pomocy w ramach III naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej PROW.

Projekt z naszego powiatu:
31. Gminy Bystra-Sidzina na budowę przydomowych oczyszczalni ściek.
34. Gminy Jordanów na rozbudowa sieci wodociągowej w Łętowni etap IV cześć I.
55. Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zembrzycach na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tarnawa Dolna.

Równolegle z prowadzonym konkursem wystąpiono do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dodatkowe 9,6 mln euro (ok. 39,3 mln zł), co pozwoliłoby na dofinansowanie kolejnych projektów zakwalifikowanych do przyznania pomocy.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatNie dla nas unijne fundusze.