Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 22 lipiec 2014 23:01

Policjanci obchodzili swoje święto.

W tym roku mija 95. rocznica powołania polskiej Policji. Funkcjonariusze z powiatu suskiego obchodzili swoje święto w poniedziałek, 21 lipca.

 

Policjanci spotkali się w sali rycerskiej suskiego zamku na uroczystym apelu, podczas którego zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe. Na tę uroczystość przybył inspektor Jacek Fabisiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu suskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli służb i instytucji współpracujących na co dzień z policjantami.

Święto było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie. Medalem brązowym za długoletnią służbę odznaczono Dariusza Drobnego, a srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał Robert Białończyk. Na stopień aspiranta sztabowego policji mianowany został starszy aspirant policji Andrzej Tajsiak, a na młodszego aspiranta policji - sierżant sztabowy Agnieszka Antolak. Na aspirantów sztabowych policji nominacje otrzymali starsi aspiranci Zbigniew Kachel, Karol Głuc, Piotr Lenart, a na starszego aspiranta policji – aspiranci Damian Świerkosz, Anna Gąsiorek-Rezler, Bartłomiej Kostka, Damian Stanik. Aspirantami policji zostali młodsi aspiranci: Dariusz Dyduch, Krzysztof Pochopień, Ewelina Głuc, Wojciech Copija, Grzegorz Małysa, a sierżantami sztabowymi policji – starsi sierżanci: Mirosław Gaweł, Grzegorz Kawa, Tomasz Starowicz, Robert Mazur, Marcin Stanaszek, Konrad Kachel. Na stopień starszego sierżanta policji mianowani zostali sierżanci Wojciech Biela, Przemysław Kopp, Adrian Brudzy, Grzegorz Burdy, na młodszego aspiranta policji - sierżanci sztabowi Krzysztof Błachut, Jan Korczak, Przemysław Łoboz, Jacek Rusin, a na sierżanta policji - starsi posterunkowi Paweł Burdyl i Mateusz Harańczyk. Starszymi posterunkowymi zostali posterunkowi Michał Biela, Wojciech Kowalski, Karol Kudzia, Marcin Pater i Szymon Stokłosa.

Po wręczeniu awansów gratulacje funkcjonariuszom Policji złożyli burmistrzowie i wójtowie z gmin powiatu suskiego. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście dziękowali policjantom i pracownikom policji za ich służbę, niesioną pomoc i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu. W uznaniu za aktywną postawę i duży wkład pracy w realizację zadań na rzecz porządku publicznego dwaj funkcjonariusze suskiej komendy – asp. szt. Józef Rączka (specjalista ds. walki z przestępczością narkotykową) oraz asp. szt. Paweł Siwiec (Kierownik Rewiru Dzielnicowych) - otrzymali dyplomy i nagrody od Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

 

źródło: UM w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPolicjanci obchodzili swoje święto.