Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 01 czerwiec 2018 12:41

Drożeją bilety komunikacji w powiecie

Komunikacja Suska nie ma dobrych wiadomości dla pasażerów. Nowy miesiąc przyniósł dla pasażerów korzystających z usług firm przewozowych znaczące zmiany.

Jak czytamy na stronie Komunikacji Suskiej, z dniem 1 czerwca nastąpi podwyżka cen biletów jednorazowych na wielu trasach w powiecie suskim.

- Z informacji, które uzyskaliśmy, zmiany obejmą następujące linie: Zawoja – Sucha Beskidzka – Zawoja; Zawoja – Kraków – Zawoja; Sucha Beskidzka – Krzeszów – Tarnawa – Sucha Beskidzka; Sucha Beskidzka – Krzeszów oraz Sucha Beskidzka – Hucisko – czytamy na stronie. - Na liniach z Zawoi do Suchej Beskidzkiej oraz Krakowa podwyżka cen nastąpi we wszystkich firmach obsługujących wymienione trasy. Jest to skutek porozumienia, które zostało zawarte pomiędzy właścicielami firm przewozowych.

Po podwyżce cen za bilet jednorazowy z Zawoi do Suchej Beskidzkiej zapłacimy 6 zł (wcześniej 4,50 zł lub 5 zł w zależności od cennika danej firmy), ze Skawicy – 5 zł, z Białki – 4,50 zł, a z Makowa Podhalańskiego – 3,50 zł.

- Większa podwyżka będzie miała miejsce na linii z Zawoi do Krakowa. Tam niektóre z cen zostały podwyższone nawet o 3 zł! Teraz za bilet z Zawoi do Krakowa zapłacimy aż 18 zł (wcześniej 15 zł), z Makowa Podhalańskiego – 15 zł, a z Suchej Beskidzkiej – 14 zł – podają eksperci.

Podwyżka nastąpi również na linii Sucha Beskidzka – Krzeszów – Tarnawa – Sucha Beskidzka.

 

HomeWydarzeniaPowiatDrożeją bilety komunikacji w powiecie