Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 13 wrzesień 2018 07:44

Pomogli pogorzelcom! Rodzina święta spędzi w nowym domu!

Mieszkańcy Podbabiogórza – i nie tylko – pokazali, że mają wielkie serca. Dzięki ich zaangażowaniu rodzina, która straciła dach nad głową, zyska nowy.

Przypomnijmy, w połowie lipca ogień strawił dom mieszkańców Lachowic. O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Od razu przystąpiono do organizacji pomocy dla czteroosobowej rodziny

Teraz możemy przekazać doskonałe wiadomości:

- Pragnę poinformować wszystkich, którzy od pierwszych dni po pożarze wspierali finansowo rodzinę Dyduchów w jej dążeniach do odzyskania dachu nad głową, że została podpisana umowa na zakup i wykonanie przenośnego domu mieszkalnego – podał Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic. - Zamówiony dom jest całkowicie niepalny. Składa się z dużego pokoju (z wyposażonym aneksem kuchennym), małego pokoju, łazienki (prysznic, wc, umywalka, elektryczny ogrzewacz wody) i przedpokoju.

Realizacja zamówienia potrwa 3 miesiące i wymagają podjęcia szeregu prac.

- Wszystkie prace są bardzo kosztowne, jednak niezbędne, dlatego nadal bardzo liczymy na Państwa ofiarność, aby można było dokończyć rozpoczęte dzieło – zaznaczył sołtys. - Dziękuję bardzo wszystkim, którzy już dołożyli swoją cegiełkę do zamówionego domu. To dzięki ofiarności Państwa rodzina pogorzelców spędzi najbliższe Święta Bożego Narodzenia w swoim domu.

 

HomeWydarzeniaPowiatPomogli pogorzelcom! Rodzina święta spędzi w nowym domu!