Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

DOTACJE SIŁĄ NAPĘDOWĄ GOSPODARKI

Polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Na jej rozwój wpływa kilka czynników. Najważniejsze dziś dla naszych innowacyjnych biznesów są dotacje unijne. Dotacje na rozwój pozwalają polskim przedsiębiorcom na szybszy i bardziej efektowny rozwój biznesu. To nie jest tylko zdobywanie potrzebnych funduszy to także sięganie własne marzenia. Dzięki wizjonerom przedsiębiorczości polska gospodarka osiąga kolejne etapy rozwoju.

 

JAKĄ DOTACJĘ WYBRAĆ?

Odpowiedni dobór dotacji i wypełnienie odpowiednich dokumentów, warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Prowadząc biznes o charakterze start-up lub naukowo-badawczym, dotacje na innowacje są dla przedsiębiorców idealnym rozwiązaniem. Pozwalają inwestować, badać i rozwijać się jednocześnie.

DOFINANSOWANIE DLA MAŁOPOLSKI

Dotacje na B+R (czyli dofinansowanie do projektów badawczych oraz rozwojowych) mają na celu szybszą i efektywniejszą pomoc dla innowacyjnych projektów biznesowych.w województwie małopolskim dostępne są między innymi w formie poddziałania 1.2.1 RPO MP.  

CO W PRAKTYCE OZNACZA PODDZIAŁANIE 1.2.1 RPO MP?

Z poddziałania RPO MP (A dokładniej: dofinansowania projektów w ramach 1 Osi Priorytetowej Gospodarka Wiedzy, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw.) mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorczości, w tym wchodzące w ich skład jednostki naukowe. Dzięki temu przedsiębiorstwa lub jednostki wchodząc w skład uczelni wyższych mogą bez przeszkód prowadzić własne badania lub dokonać ich zakupu. Otrzymują również pieniądze potrzebne, na przykład, na skonstruowanie lub zakup prototypu potrzebnego do wykonania odpowiednich badań. W opisie programu znajduje się również informacja o szeregu innych korzyści z jakich mogą skorzystać przedsiębiorcy ubiegający się o dotacje B+R.

JAK OTRZYMAĆ DOTACJĘ?

Starając się o przyznanie dotacji unijnej należy dokładnie zapoznać się z kategoriami dotacji. Dotacje zostały szczegółowo opisane i aby ją otrzymać należy wypełnić szereg bardzo szczegółowych formularzy. Procedura jest żmudna i skomplikowana, dlatego warto poszukać firmy, która doradzi i pomoże w wypełnieniu wszystkich dokumentów.  Jedną z firm świadczących takie usługi jest MG Premium. Przedstawiciele firmy MG Premium, w imieniu klienta, załatwią wszystkie konieczne formalności i dopilnują wszystkich procedur dotyczących dotacji z poddziałania 1.2.1 RPO MP, w ciągu całego procesu ubiegania się o dotację. Więcej informacji o usługach świadczonych przez firmę MG Premium, a także szczegóły dotyczące poddziałania 1.2.1 RPO MP można uzyskać pod adresem: https://mgpremium.pl/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-1-2-1-rpo-malopolskiego.

 

 

HomeWydarzeniaPowiatPozostałeDOTACJE SIŁĄ NAPĘDOWĄ GOSPODARKI