Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (1600)

piątek, 06 grudzień 2019 21:00

Narzekają na przeniesienie poradni z Suchej do Makowa

Napisane przez

Odkąd Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna została przeniesiona z Suchej Beskidzkiej do Makowa Podhalańskiego, wiele osób skarży się na utrudnienia związane z dojazdem do niej. Pewnie nie brak również takich, które są ze zmiany zadowolone, bo mają teraz do tej placówki bliżej. Niemniej dla tych, którzy poruszają się komunikacją publiczną, z każdej miejscowości w powiecie łatwiej jest dojechać do Suchej niż do Makowa.

piątek, 06 grudzień 2019 07:26

Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe!

Napisane przez

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

Słowo phishing określające metodę oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, mimo że obcobrzmiące, dla wielu, szczególnie tych, którzy stracili swoje oszczędności, wcale obce nie jest. W związku z tym, że zbliża się okres przedświąteczny, w którym uaktywniają się phishingowi oszuści, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki należy zachować ostrożność i stosować rady policjantów.

czwartek, 05 grudzień 2019 08:23

Maluchy odwiedziły suskich stróżów prawa

Napisane przez

W dniu 3 grudnia 2019 r. uśmiechy na twarzach policjantów i pracowników policji pojawiły się jeszcze większe, gdyż Komendę Powiatową w Suchej Beskidzkiej ponownie odwiedziły dzieci.

czwartek, 05 grudzień 2019 08:12

Suscy stróże prawa uczą, czym są narkotyki

Napisane przez

Listopad 2019 r. stał się miesiącem edukacji dorosłych mieszkańców powiatu suskiego w tematach narkotyków. Posiadana przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej walizka edukacyjna cyklicznie odwiedza miejsca, gdzie jest potrzeba profilaktyki w zakresie przeciwdziałania zażywania substancji psychoaktywnych.

środa, 04 grudzień 2019 21:33

Zaczepiają dzieci, proponując podwiezienie

Napisane przez

W okolicach powiatu suskiego krążą podejrzane osoby, które próbują zwabić do auta samotnie idące dzieci. W ostatnim czasie doszło do przynajmniej trzech takich sytuacji, w różnych miejscowościach odległych od siebie o nie więcej niż kilkadziesiąt kilometrów.

środa, 04 grudzień 2019 08:31

Przybieżeli na przysięgę żołnierze!

Napisane przez

W niedzielę 1 grudnia w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało około 60 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Była to siódma przysięga wojskowa w Brygadzie.

wtorek, 03 grudzień 2019 08:21

Pogranicznicy zbierali nakrętki by pomóc Lence

Napisane przez

Placówka SG w Zakopanem włączyła się w zbiórkę nakrętek dla Lenki, która urodziła się z rzadką wadą Tiabial Hemimelia obu nóżek.

poniedziałek, 02 grudzień 2019 11:53

Wojsko wzywa!

Napisane przez

Kwalifikacja wojskowa w 2020 r. będzie trwała od 3 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Ustalenia zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających w 2020 r. obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej na administrowanym przez WKU  w Nowym Targu terenie dokonają 3 powiatowe komisje lekarskie: w Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej oraz Zakopanem.

Strona 1 z 124