Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Stryszawa (256)

Pierwsza powieść pisarza powstaje zazwyczaj długo, nawet latami. Często dlatego, że autor nie okrzepł jeszcze w swej twórczej mocy albo zbytnio cyzeluje każde zdanie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż nie czuje nad sobą presji wydawcy, a pisanie jest tylko jego hobby, któremu może się poświęcać jedynie w chwilach wolnych od innych zajęć. Ale Ewa Mielczarek debiutancką książkę napisała w zaledwie 1,5 miesiąca!

poniedziałek, 24 luty 2020 19:09

Gmina Stryszawa. Najwięcej noworodków od lat

Napisane przez

Gminie Stryszawa dawno już nie przybyło tyle noworodków, co w 2019 roku. Rodzicom z tego terenu urodziło się wówczas 140 dzieci (69 dziewczynek i 71 chłopców).

czwartek, 13 luty 2020 12:24

Zły stan hali sportowej? Jest reakcja urzędu

Napisane przez

W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej liczne opinie  i „pseudoekspertyzy” dotyczące stanu technicznego hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Stryszawie, Urząd Gminy w Stryszawie opublikował oświadczenie.

piątek, 07 luty 2020 06:35

Przez Lachowice można jeździć bezpieczniej

Napisane przez

Gmina Stryszawa niezwłocznie po otrzymaniu dofinansowania do zadania pn.: „Remont drogi gminnej nr 440858K Lachowice Mączne – Kurów” w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych przystąpiła do wyboru wykonawcy zadania.

wtorek, 28 styczeń 2020 08:12

Stryszawa: Na basen ze zniżką

Napisane przez

Władze gminy Stryszawa serdecznie zaprasza i zachęcają wszystkich mieszkańców do korzystania z suskiej Krytej Pływalni.

Nie każdy dorosły wie, jak wyglądają narkotyki. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili spotkanie z wykorzystaniem walizki edukacyjnej, na którym byli obecni rodzice, jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lachowicach.

W drodze na Leskowiec turyści znaleźli porzucony, spalony wrak samochodu. 

niedziela, 22 grudzień 2019 10:03

Czy ksiądz może być ratownikiem GOPR-u? Czemu nie

Napisane przez
W przedszkolach i szkołach powiatu suskiego co jakiś czas odbywają się spotkania profilaktyczne z ratownikiem GOPR-u - księdzem Markiem Śladewskim, pochodzącym z Suchej Beskidzkiej, pełniącym obecnie posługę kapłańską w Parafii MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie. Od blisko dwóch lat, odkąd ks. Marek przybył do Parafii w Krzeszowie, spełnia on swe powołanie nie tylko jako kapłan, ale także jako ratownik sekcji Babiogórskiej Beskidzkiej Grupy GOPR.
poniedziałek, 16 grudzień 2019 06:35

Przeżyli razem pół wieku!

Napisane przez

W Kukowie wręczono medale dla par, które wspólnie, w związku małżeńskim przeżyły 50 lat.

Strona 1 z 20

 

HomeWydarzeniaStryszawa