Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Stryszawa (265)

Na ten remont mieszkańcy Targoszowa i części Kukowa czekali od dawna. Efekty gruntownej modernizacji drogi powiatowej z Kukowa do Targoszowa nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć podczas jazdy nią.

środa, 29 lipiec 2020 06:18

Twórczość regionalna nie dała się wirusowi

Napisane przez

W roku 2020 ze względu na zagrożenie pandemią koronawirusa nie było możliwe zorganizowanie 24. Święta Zabawki Ludowej, największej imprezy w Stryszawie i jedynej takiej w Polsce.

piątek, 17 lipiec 2020 07:37

Tradycje zabawkarskie z kogutem w tle

Napisane przez

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie realizuje m.in. projekt pn. „Tradycje zabawkarskie z kogutem w tle”. Mimo trudnego czasu związanego z epidemią, działania ruszyły pełną parą.

poniedziałek, 13 lipiec 2020 06:39

Będzie można nauczyć się rzeźbić

Napisane przez

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przygotował więcej atrakcji na tegoroczne wakacje. Młodzież i dorośli już w sierpniu mogą wziąć udział w bezpłatnych „Letnich warsztatach rzeźbiarskich”.

Gmina Stryszawa pozyskała dofinansowanie na budowę boiska sportowego, tym razem o nową infrastrukturę wzbogaci się sołectwo Stryszawa Górna. Boisko powstanie przy budynku Szkoły i Schroniska Młodzieżowego.

wtorek, 12 maj 2020 07:23

Żołnierze i strażacy uszyli maseczki

Napisane przez

6. Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego z Krakowa przekazała na ręce wójta gminy Stryszawa samodzielnie wykonane przyłbice ochronne, które zostały przekazane Przychodniom Zdrowia w gminie Stryszawa.

poniedziałek, 11 maj 2020 12:24

Lasy pomagają modernizować drogi

Napisane przez

Lasy Państwowe dofinansowują samorządy w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg lokalnych, które mają związek z prowadzoną gospodarką leśną.

Władze gminy Stryszawa nie zdecydują się na otwarcie przedszkoli. W tej sprawie wójt opublikował informację.

czwartek, 16 kwiecień 2020 12:19

Zmarła Emilia Leśniak

Napisał

W dniu 15.04.2020 r. odeszła od nas w wieku 88 lat Emilia Leśniak - nestorka beskidzkiej sztuki ludowej, rzeźbiarka i zabawkarka, laureatka nagrody im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej".

Strona 1 z 21

 

HomeWydarzeniaStryszawa