Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 07:06

Młodzież ponownie zdobyła Leskowiec

Napisane przez

Odbył się już tradycyjnie XIX Powiatowy Rajd Młodzieży na Leskowiec. Uczniowie zgłoszonych szkół walczyli o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

Organizatorem imprezy, co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie oraz Urząd Gminy w Stryszawie. Korzystne warunki atmosferyczne, słoneczna pogoda sprzyjały niełatwym zmaganiom i zdrowej rywalizacji.

Drużyny z różnych szkół z terenu wystartowały z Targoszowa. Ich celem było zdobycie Leskowca, gdzie usytuowana była meta. Po drodze uczniowie natrafili na pięć tzw. stacji kontrolnych, na których walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej. Aby je zdobyć musieli wykazać się wiedzą na temat regionalizmu, historii, znajomością języków obcych, a także umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suchej Beskidzkiej. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Zawoi Wilcznej. Trzecie miejsce przypadło pierwszej  ekipie z Osielca. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w schronisku PTTK pod Groniem Jana Pawła II.

 

źródło: UG Stryszawa

asdasdasdasdas