Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 31 lipiec 2019 22:20

Dzień Lachowic już w najbliższą sobotę

Dzień Lachowic już w najbliższą sobotę Foto. Grzegorz Krawczyk

Już w najbliższą sobotę, 3 sierpnia w Lachowicach odbędzie się coroczna impreza, tradycyjnie połączona z rajdem rowerowym oraz biegiem ulicznym z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych w mini wesołym miasteczku oraz wieczornej zabawy tanecznej z zespołem Contra Band. Wielbiciele słodkości i gorących przekąsek również mogą liczyć na coś dla siebie, dzięki smakołykom przygotowanym przez rodziców niepełnosprawnych dzieci z OREW w Tarnawie Górnej.

 

Tegoroczny Dzień Lachowic rozpocznie się o godzinie 14 wystrzałem z armaty. Około 14.10 wystartuje rajd rowerowy, rozgrywany w pięciu kategoriach (kat. I i kat. II obejmuje roczniki 2005-2008, a trasa wynosi 5 kilometrów), natomiast na odcinku 10 kilometrów ścigać się będą starsi amatorzy dwóch kółek. Równocześnie odbędzie się wyścig rowerowy dzieci na boisku przy szkole. Szczegóły zawarte są na plakacie.

Na godzinę 15.30 zaplanowany został start biegu ulicznego, którego start i meta znajdują się przy remizie OSP w Lachowicach. Biegacze będą walczyć o zwycięstwo w dwóch kategoriach – na dystansie 4,7 km (dla osób powyżej 16 r.ż.) oraz 1,2 km (od 10 do 15 r.ż.). Prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu.

W związku z rajdem rowerowym i biegiem ulicznym mogą występować utrudnienia w ruchu w podanych godzinach.

Na uczestników zawodów sportowych czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in.: rowery, hulajnogi, vouchery do restauracji, SPA, pobyt w Rancho Adama i Dworze w Rychwałdzie czy dwudniowy odpoczynek w Krynicy-Zdrój. Dodatkowo, każde dziecko, biorące udział w rajdzie lub biegu otrzyma bon do Cukierni „Urbańscy”.

O godzinie 16 odbędzie się koncert charytatywny dla niepełnosprawnych przyjaciół, w wykonaniu zespołu gitarowo-skrzypcowego z Krakowa i Zakopanego. Po nim nastąpi ogłoszenie wyników zawodów i rozlosowanie nagród, a od godziny 19 o świetną zabawę taneczną zadba zespół Contra Band.

Podczas trwania imprezy będzie możliwość wsparcia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej, poprzez zakup ciast i słodkości oraz potraw z grilla. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaDzień Lachowic już w najbliższą sobotę