Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 27 październik 2014 16:18

Grali, licytowali i zumbowali dla Lenki .

Napisał

W minioną  niedzielę mieszkańcy powiatu suskiego zebrali się w Stryszawie,  by wspólnie pomóc malutkiej Lenie Cholewie.

 

Historia dziewczynki, która urodziła się z wadą rozwojową obu nóg,  poruszyła nie tylko mieszkańców naszego powiatu. Lena wymaga skomplikowanej i drogiej operacji.Rodzice robią wszystko co mogą, by pomóc jej stanąć na nogi, żeby mogła w przyszłości normalnie funkcjonować.

Lenka została objęta pomocą przez Stowarzyszenie Moto- Łaje „Motocykliści Dzieciom”, które zaplanowało na ten cel  kilka koncertów charytatywnych. Zorganizowali już w Karczmie „Siwy Dym” w Rabce „Biesiadę po fiksie”,podczas której zabrano 10.312  zł. Kolejny koncert charytatywny „Baciary dla Lenki”  zorganizowali w Stryszawie.

W niedzielne popołudnie  tak licznie przybyli mieszkańcy powiatu suskiego, pokazali po raz kolejny, że mają dobre i szlachetne serca. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Były pokazy : ratownictwa medycznego, karate, tresury psa policyjnego oraz mody z Firmy „Glamour”. Przygotowano również: ściankę  wspinaczkową, przejazdy motocyklem oraz quadem, malowanie twarzy,dmuchane zjeżdżalnie.

 Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili również :  Kabaret „TEKA” oraz grupa NordFit Team. Barbara Fila –Chwiej – właścicielka NordFit Team poinformowała , że dzień wcześniej podczas „Haloween Zumba Party dla Lenki” zebrano  637,02 zł. W przerwie między występami można było wziąć udział w licytacji atrakcyjnych  przedmiotów.

Licytację, jak i całą imprezę poprowadził nasz niezawodny redakcyjny duet w składzie : Ela Makoś i Piotr Jezutek. 

A o godzinie 16.00 na stryszawskiej scenie pojawiła się gwiazda podhalańskiej muzyki - zespół „Baciary”.

W przerwie koncertu na scenie pojawiła się Lena - nasza bohaterka z rodzicami, którzy ze wzruszeniem podziękowali wszystkim za wsparcie i pomoc .

Na prawie dwugodzinny występ zespołu  ściągnęły tłumy, a tym , którym było jeszcze mało zabawy mogli wyszaleć się przy muzyce serwowanej przez  zespół „Brass”.

Cała akcja  nie udałaby się gdyby nie  bezinteresowna pomoc wielu osób m.in. : Stowarzyszenia Moto- Łaje „Motocykliści Dzieciom”, Wójta Gminy Stryszawa, wolontariuszy, sponsorów  oraz  mieszkańców, którzy tak licznie zjawili się, by pomóc Lenie Cholewie.

Ale to nie koniec koncertów charytatywnych na rzecz Leny , planowane są kolejne. Oprócz Stowarzyszenia Moto – Łaje, Lence pomagają również inne instytucje jak : szkoły oraz  przedszkola z powiatu suskiego ,organizując zbiórkę nakrętek oraz kiermasze .  

Nie ma lepszego sposobu na pomoc, jak pomagać przez dobrą zabawę !!!

Pamiętajmy : „Przyjemność dawania pamięta się dłużej, niż przyjemność brania”.

 

W Stowarzyszeniu Moto Łaje "Motocykliści Dzieciom" podliczono pieniądze z wczorajszego koncertu charytatywnego "Baciary dla Lenki". Zebrano 41.389,06 !!!

 

Mieszkańcy powiatu suskiego pokazali po raz kolejny, że mają dobre i szlachetne serca.

 

 

Galeria zdjęć na naszym profilu facebook

galeria 1 - Bartosz Oczkowski

galeria 2 - Adam Dyrcz

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaGrali, licytowali i zumbowali dla Lenki .